Zniżki od grudnia

0
536
Reklama

Stało się. Od 3 grudnia w Piastowie będzie funkcjonował bilet metropolitalny, a więc mieszkańcy skorzystają ze zniżek na komunikację miejską.

Podczas październikowej sesji, ostatniej w poprzedniej kadencji, radni wyrazili zgodę na porozumienie w sprawie oferty „Warszawa+” i opowiedzieli się za trzecim wariantem opłat. Na konkrety trzeba było jeszcze poczekać. Wiadomo już, że od 3 grudnia mieszkańcy będą mogli zakupić bilety po niższych cenach. Za 30-dniowy na obie strefy o 60 i 30 zł mniej (normalny i ulgowy), a za 90-dniowy – odpowiednio 130 zł i 65 zł mniej.

Do korzystania z biletu metropolitalnego niezbędna jest karta mieszkańca Piastowa. Można ją wyrobić w punkcie obsługi przy Al. Krakowskiej 4 od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-20.00 oraz w soboty w godz. 9.00-13.00. Należy mieć przy sobie dokument tożsamości, potwierdzenie rozliczania podatku w Urzędzie Skarbowym w Pruszkowie oraz wypełniony wniosek (dostępny w punkcie obsługi, urzędzie miejskim bądź na stronie internetowej urzędu).

Karta mieszkańca Piastowa będzie ważna 18 miesięcy od wydania, a bilet będzie można zakodować w punktach obsługi pasażera ZTM.

Reklama
Reklama