reklama
Strona główna Aktualności Akt. Raszyn Znamy projektanta żłobka w Raszynie

Znamy projektanta żłobka w Raszynie

0
nowy żłobek w Raszynie, Raszyn, Austeria, dawna szkoła w Raszynie
fot. Piotr Panek/Wikimeia (CC)

Raszyński magistrat wyłonił projektanta gminnego żłobka. Placówka ma powstać przy ul. Godebskiego.

Przetarg na tę inwestycję ogłoszono pod koniec marca. Zgodnie z założeniami władz Raszyna, wyłoniony w postępowaniu wykonawca będzie miał za zadanie przygotować dokumentację projektowo-kosztorysową budowy nowego żłobka. Placówka będzie się mieścić na terenie dawnej szkoły przy ul. Godebskiego. Budynek powstał w latach 1899-1901, ostatnio był użytkowany jako przedszkole ,,Pod topolą”. Od 2017 r. obiekt stoi pusty i czeka na kapitalny remont.

Raszyński magistrat oczekuje, że wykonawca zaprojektuje nowy budynek żłobka i zaadaptuje istniejące zabudowania na potrzeby administracyjne placówki. Jako że od 2005 r. działka widnieje w rejestrze zabytków, projekt na każdym etapie trzeba uzgadniać z Mazowieckim Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków. Co istotne, budynek może mieć tylko jedną kondygnację. Ma to związek z bezpośrednim sąsiedztwem Austerii – nowa placówka nie może przewyższać planowanej do odbudowy stajni, w związku z czym jej wysokość nie może przekroczyć 7 metrów.

Czytaj także: Burza wokół rezerwatu. Radni przyjęli stanowisko

Jak ma wyglądać nowy żłobek? Opis przedmiotu zamówienia zakłada, że do placówki będzie uczęszczać 100 dzieci. Budynek ma być podzielony na strefę dydaktyczną i zabawową. Dodatkowo wykonawca musi zaprojektować przestrzeń dla administracji i pomieszczenia techniczne. W placówce powinna również znaleźć się kuchnia przystosowana do przygotowywania 3 posiłków dziennie. Dobudowana część ma zostać spięta z dawnymi zabudowaniami łącznikiem. Dodatkowo do zaprojektowania będzie również parking, wokół placówki mają powstać również nasadzenia zieleni.

Do przetargu stanęło trzech oferentów, a najkorzystniejszą propozycję złożyła pracownia architektoniczna Archimedia z Poznania. Kwota oferty opiewa na niespełna 277 tys. zł. To znacznie mniej od zaplanowanej przez magistrat sumy – gmina planowała bowiem wydać na ten cel ponad 686,5 tys. zł.

Następnym krokiem będzie podpisanie umowy z wykonawcą. Później architekci będą mieli 8 miesięcy na sporządzenie wymaganej dokumentacji. Wówczas powinniśmy również poznać przybliżony termin budowy i uruchomienia nowego żłobka.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Exit mobile version