Zmieniona strefa rekreacji

0
999
Reklama

Strefa rekreacji przy ul. Heleny w Nowej Wsi ma stanowić wyjątkowe miejsce dla mieszkańców.

Inwestycja wystartowała w czerwcu bieżącego roku. Plany gminy zakładały stworzenie terenu rekreacyjnego, który pozwoli mieszkańcom na relaks i korzystanie z licznych atrakcji. Dotąd zasoby były ograniczone. Do dyspozycji mieszkańców był plac zabaw i siłownia plenerowa, ale charakter terenu miał się wzbogacić. Warto dodać, że chodzi o obszar 2,5 hektara. W planach uwzględniono aspekt przyrodniczy, a także potrzeby sportowców i wędkarzy.

W związku z tym zachodnia część „Smugu” przeznaczona została pod boisko do siatkówki, boisko do streetballa i ćwiczeń street workout. Co istotne, nie zapomniano o alejkach spacerowych i ławkach. Nie da się ukryć, że przechadzka nadal jest popularną formą wypoczynku. W przypadku terenu w Nowej Wsi spacerujący będą mogli delektować się odpowiednimi walorami przyrodniczymi w postaci licznych nasadzeń.

Otoczenie akwenu Smug zmienia się, jednak sam zbiornik zachowa aktualną linię brzegową. Wykonano altany i część pomostów. Smug nadal będzie dostępny dla wędkarzy, którzy będą mogli realizować swoją pasję w północnej i południowej części obszaru.

Reklama

Całkowity koszt budowy strefy rekreacji w Nowej Wsi to 2,7 mln zł. Gmina pozyskała na zadanie ponad pół miliona złotych dofinansowania. Finał inwestycji powinien nastąpić pod koniec listopada.

Reklama