Zmiany na placach zabaw

0
51

Powiało nowością na placach zabaw w Jankach, Jaworowej i Raszynie. Na terenach rekreacyjnych pojawił się nowy sprzęt i elementy zwiększające bezpieczeństwo.

Podczas spaceru lubimy się odprężyć i w pełni zrelaksować. Chętnie odwiedzamy parki, siłownie zewnętrzne czy place zabaw. Korzystamy z elementów małej architektury, a także sprzętu do rekreacji. Istotne jest, aby wszystkie urządzenia były w dobrym stanie technicznym i w pełni bezpieczne. Gmina Raszyn zajęła się kwestią adaptacji placów zabaw przy ul. Falenckiej w Jankach, przy ul. Warszawskiej 95 w Jaworowej oraz przy ul. Jesiennej w Raszynie.

Wspomniane tereny zostały poddane modernizacji, a istotne przy realizacji zadań okazało się wsparcie z budżetu Województwa Mazowieckiego w ramach „Mazowieckiego Instrumentu Aktywizacji Sołectw MAZOWSZE 2020”. Na każdy z placów zabaw gmina otrzymała 10 tys. zł. Realizacja zadania związanego z terenem przy ul. Falenckiej kosztowała blisko 38,5 tys. zł. 28,4 tys. zł pochodziło z funduszu sołeckiego. – Zagospodarowanie terenu istniejącego placu zabaw przy ul. Falenckiej polegało na zakupie sprzętów dla dzieci i młodzieży tj. linarium, karuzeli i huśtawki oraz wprowadzono elementy zwiększające bezpieczeństwo bawiących się na placu dzieci i młodzieży poprzez wykonanie nawierzchni bezpiecznej – informuje wójt gminy Raszyn Andrzej Zaręba.

Ponad 41 tys. zł, w tym 31 tys. zł z funduszu sołeckiego, przeznaczono na zagospodarowanie placu zabaw przy ul. Warszawskiej 95 przy Ognisku Wychowawczym w Jaworowej. Wspomniane miejsce zyskało zestaw zabawowy dla dzieci i młodzieży. Wykonano nawierzchnię zwiększającą bezpieczeństwo bawiących się. Modernizacja placu zabaw przy ul. Jesiennej w Raszynie kosztowała ponad 26,2 tys. zł. Z funduszu sołeckiego na ten cel przeznaczono 16,2 tys. zł. Zadanie objęło wykonanie nawierzchni bezpiecznej i zakup roweru fitness.

Wszystkie place zabaw przeszły odbiory techniczne. Gminne władze mają nadzieję, że najmłodsi mieszkańcy niebawem będą mogli cieszyć się nowymi elementami infrastruktury. – Jesteśmy już myślami w czasie kiedy będziemy mogli swobodnie korzystać z przestrzeni publicznej, a najmłodsi bawić się w parkach i ogródkach jordanowskich – podkreśla wójt Zaręba.

Czytaj także: Rowerem na równik

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj