Zmiany na kortach tenisowych w Granicy

0
175
Reklama

Władze gminy Michałowice podjęły kroki na rzecz zmian na kortach tenisowych w Granicy. Pierwsze efekty są już widoczne.

Samorząd pracuje nad zmianą planu miejscowego zagospodarowania terenu, który obejmuje m.in. korty tenisowe w Granicy. Podjęte działania mają przyczynić się do rozwoju obszaru.

– Dzięki procedowanym zmianom będzie możliwość przebudowy kortów w nowej technologii, a przede wszystkim ich całoroczne zadaszenie – informuje wójt gminy Michałowice Małgorzata Pachecka.

Na wszystko potrzeba jednak czasu. Problem w tym, że stan kortów pozostawał daleki od ideału. Widok chwastów czy sczerniałej mączki ceglanej nie zachwycał. Skoro procedury jeszcze potrwają, trzeba znaleźć rozwiązanie, aby mieszkańcy mogli korzystać z kortów w pełni. Gmina zawarła umowę o dzierżawę terenu. Warto wspomnieć, że jej zapisy zapewniają bezpłatny dostęp do kortów uczniom Zespołu Szkół Podstawowych w Nowej Wsi.

Dzierżawca ma zadbać o teren. W ramach umowy przeprowadzi modernizację nawierzchni kortów, a także wyposaży je w niezbędny osprzęt. Konieczna będzie naprawa istniejącego zaplecza.

Reklama

– Widoczne są już pierwsze efekty prowadzonych prac, które cieszą oko. Mam nadzieję, że wkrótce to miejsce zacznie żyć. W ten sposób ta infrastruktura sportowa,  przestanie li tylko czekać na lepsze czasy, a zacznie być użytkowana zgodnie z przeznaczeniem już teraz. Poszerzy się też dostęp do tej dyscypliny sportu. Będzie on dotyczył nie tylko dorosłych, ale również dzieci. I to mnie cieszy szczególnie – podkreśla wójt Pachecka.

Oficjalne otwarcie kortów zaplanowano na 31 lipca. Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem: 739 034 444 i na stronie: https://www.facebook.com/korty.tenisowe.granica/.

Czytaj również: W obronie Lasu Młochowskiego

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj