Zima bez lodu

0
532
Reklama

W tym roku nie poślizgamy się w Grodzisku. Władze samorządu zrezygnowały z organizacji miejskiego lodowiska. Decyzja ma związek z pandemią i budową CKiS.

Lodowisko przy ul. Sportowej od lat wpisywało się w zimowy krajobraz Grodziska. Uruchamiana zwykle z początkiem grudnia zawsze cieszyła się dużą popularnością zarówno wśród młodzieży, jak i starszych miłośników łyżwiarstwa.

W tym roku jednak mieszkańcy będą musieli obejść się smakiem. Grodziski magistrat poinformował niedawno, że w tym roku lodowisko nie zostanie uruchomione. U źródeł tej decyzji leżą dwie przyczyny. Pierwszą z nich jest rzecz jasna zagrożenie epidemiczne. Drugim powodem rezygnacji z utworzenia miejskiej ślizgawki jest budowa Centrum Kultury i Sportu. Jak tłumaczą urzędnicy, umiejscowienie lodowiska w bezpośrednim sąsiedztwie placu budowy uniemożliwiłoby zapewnienie bezpieczeństwa użytkownikom tafli.

Decyzja urzędników spotkała się z niezadowoleniem ze strony mieszkańców. Większość komentujących zwracała uwagę na korzyści płynące ze sportu na świeżym powietrzu. W tym tonie wypowiedziała się m.in. Luiza Złotkowska, łyżwiarka, medalistka igrzysk w Vancouver i Soczi. – Szkoda, sport i aktywność fizyczna są istotne dla zdrowia, a to potrzebne nam jest szczególnie w tym czasie – skomentowała trenująca w grodziskiej Sparcie sportsmenka. Niektórzy sugerowali również, że jeśli problemem jest trwająca obok budowa hali sportowej, być może warto rozważyć utworzenia lodowiska w innej lokalizacji. Urzędnicy wskazują jednak, że decyzję o rezygnacji ze ślizgawki podjęto również – a może przede wszystkim – z uwagi na obowiązujący reżim sanitarny, którego egzekwowanie od użytkowników lodowiska będzie bardzo trudne.

Mieszkańcom pozostaje zatem uzbroić się w cierpliwość i szukać alternatywnych źródeł zimowej rekreacji.

Reklama

Czytaj także:  Edukacja z recyklingu

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj