reklama
Strona główna Aktualności Zielone przystanki znów z dotacją

Zielone przystanki znów z dotacją

0
Brwinów, zielone przystanki, ekologiczne przystanki, Arkadiusz Kosiński, Elżbieta Lanc, MlWOPiM MAZOWSZE 2021
fot. Facebook/Arkadiusz Kosiński

Urząd Marszałkowski znów dofinansuje zielone przystanki w Brwinowie. To kontynuacja ubiegłorocznego projektu „Zielone przystanki ekologiczną wizytówką Gminy Brwinów”.

Projekt budowy ekologicznych przystanków autobusowych ruszył już w ubiegłym roku. W czterech lokalizacjach na terenie gminy stanęły zielone wiaty w listopadzie. Przystanki są obsadzone zielenią, zatrzymują deszczówkę i są zasilane energią z paneli fotowoltaicznych. Umieszczone obok stacje solarne dostarczają energię do oświetlenia wiat i znajdujących się w nich tablic informacyjnych. Dodatkowo przystanki wyposażono w gniazda USB, dzięki czemu pasażerowie oczekujący na autobus mogą podłączyć do ładowania telefon czy tablet.

Budowa ekologicznych wiat była możliwa dzięki dotacji z Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Ochrony Powietrza 2020. W ubiegłym roku gmina otrzymała dofinansowanie w wysokości 50% kosztów inwestycji. Samorząd może liczyć na wsparcie finansowe projektu również w tym roku. Gmina otrzyma 92,5 tys. zł z Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Ochrony Powietrza i Mikroklimatu MAZOWSZE 2021. W ubiegłym tygodniu podpisano umowę na dotację. – Gratuluję władzom bardzo dobrego pomysłu. Dzięki takim inicjatywom wspólnie troszczymy się o czyste powietrze w naszym regionie, jednocześnie tworząc nowe zielone przestrzenie – mówiła Elżbieta Lanc, członek zarządu województwa, podczas spotkania z władzami Brwinowa.

Jak informuje brwinowski magistrat, dofinansowanie pozwoli na ustawienie na terenie gminy czterech nowych wiat. Zielone przystanki pojawią się przy ul. Grodziskiej w Brwinowie (po obu stronach ulicy), przy drodze powiatowej 1509W w Czubinie, jak również przy ul. Głównej w Parzniewie.

Czytaj także: Budowa ścieżka rowerowej z Grudowa do Brwinowa na finiszu

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Exit mobile version