Zielona Niepodległość

0
394
Reklama

W ramach akcji „Zielona Niepodległość” dzieci z przedszkoli przy ul. Lilpopa oraz ul. Piłsudskiego w Brwinowie, z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości, pomagały sadzić rośliny na terenie swoich przedszkoli.

Małgorzata Śleżewska, wychowawczyni z Przedszkola nr 1 w Brwinowie, wymyśliła sposób, w jaki maluchy mogłyby uczcić rocznicę odzyskania niepodległości. Przyszedł jej do głowy znakomity pomysł, aby dzieci posadziły 100 różnych roślinek, którymi będą się później opiekowały. Do pomocy w realizacji pomysłu dołączyła jej koleżanka z Przedszkola Filialnego, Monika Smółka – również wychowawczyni. Obie panie wzięły się ostro do roboty. Wspólnie ze wszystkimi wychowawczyniami przedszkola opracowały stosowny list z prośbą o wsparcie tego zacnego pomysłu. List wysłany został do brwinowskich firm i instytucji. W ten sposób udało się zebrać sadzonki drzew, krzewów i bylin.

W pierwszych dniach listopada dzieci z wszystkich grup obu placówek zabrały się za budowanie tego zielonego pomnika. Z ogromnym zaangażowaniem pomagały sadzić roślinki, przysypując malutkimi łopatkami korzonki sadzonych roślin. Aby sadzonki dobrze się przyjęły, dzieci obficie podlały je wodą. Nad fachowym wykonaniem wszystkich prac czuwał konserwator i ogrodnik Tomasz Smoliński. Wśród posadzonych roślin było wiele różnych gatunków roślin z rodziny cyprysowatych, rododendrony i wiele przeróżnych bylin. Drzewka i krzewy będą teraz piękną dekoracją otoczenia placów zabaw i chodników, natomiast byliny będą rosły na rabatach oraz skalniakach.

Już w przyszłym roku będzie można podziwiać efekty pracy maluchów. Natomiast za kilka-kilkanaście lat, już jako dorośli, będą mogli przyjść i podziwiać również dorosłe drzewa i krzewy, które posadzili własnymi rękami. Aby mogły w przyszłości cieszyć się ich widokiem, dzieci będą musiały pielęgnować rośliny, bo tylko wtedy będą się pięknie rozwijały.

Reklama

Czyż to nie piękny prezent dla Niepodległej?

 

Reklama