Zawody pływackie o puchar starosty

0
307

4 czerwca pływalnia Kapry w Pruszkowie gościła młodych zawodników, którzy walczyli w VIII Zawodach Pływackich Dzieci Niepełnosprawnych o Puchar Starosty Pruszkowskiego.

Rywalizacja odbyła się w dziewięciu kategoriach, uwzględniających wiek, płeć i stopień niepełnosprawności. Na starcie pojawiło się 40 zawodników, którzy mieli do pokonania 25 metrów. Przede wszystkim liczyła się dobra zabawa i możliwość integracji osób zaangażowanych w zawody. Uczestnicy zaś czerpali przyjemność z pływania.

Czasy zwycięzców w poszczególnych kategoriach były zróżnicowane. Triumfatorzy cieszyli się ze swoich osiągnięć i wywalczonych medali. Najlepszy wynik na dystansie 25 metrów to 18,31 sekundy. Warto również wspomnieć, że w zawodach wzięło udział 11 osób reprezentujących Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Pruszkowie. Osiem było z Niepublicznej Szkoły Podstawowej „Przylądek” w Pruszkowie, siedmiu zawodników z Niepublicznego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Brwinowie, po pięciu ze Szkoły Podstawowej nr 8 z oddziałami integracyjnymi w Pruszkowie oraz Zespołu Szkół im. Hipolita Szczerkowskiego w Grodzisku Mazowieckim. Wystartowało również czterech pływaków z Zespołu Szkół Specjalnych nr 92 w Warszawie.

W organizację zawodów zaangażowali się wolontariusze z Zespołu Szkół nr 1 im. St. Staszica w Pruszkowie wraz z opiekunem.