Zawiadomienie do prokuratury

0
264
Reklama

Ciąg dalszy sprawy ośrodka zdrowia w Raszynie. Część radnych opozycji złożyła do prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez wójta Andrzeja Zarębę.

W 2010 roku gmina Raszyn zawarła umowę darowizny terenu, na którym stoi ośrodek, z jego właścicielem, czyli Warszawą. Sprawa lecznicy przy ul. Poniatowskiego 18a przez lata poruszała raszyńską społeczność. Wszystko przez standard obsługi oraz zły stan samego budynku. Pacjenci mieli problem, żeby zapisać się do specjalisty. Tworzyły się kolejki, w których ludzie ustawiali się od wczesnych godzin rannych. Gmina Raszyn postanowiła zainwestować w nowy obiekt, który kosztował 9 mln zł. W wyniku decyzji władz i radnych zmieniony został operator placówki. Sytuacja się unormowała, pacjenci byli zadowoleni.

Problemy pojawiły się, gdy Warszawa zażądała zwrotu darowizny. Sprawa trafiła do sądu. Ten orzekł, że ośrodek zdrowia w Raszynie należy do Warszawy. Władze gminy chcą złożyć kasację wyroku oraz wystąpić do m.st. Warszawy o zwrot poniesionych nakładów w wysokości około 9 mln zł.

Cała sytuacja wywołała dyskusję i obawy o to, co dalej. Dotychczasowy operator lecznicy Centrum Medyczne Judyta świadczy usługi przy ul. Poniatowskiego 21 oraz przy ul. Pruszkowskiej. Radni Wspólnoty Gminy Raszyn i Koalicji Obywatelskiej uważają, że winny całej sytuacji jest wójt Andrzej Zaręba. 21 stycznia złożyli do prokuratury okręgowej zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa. Chodzi o wyrządzenie szkody majątkowej wielkich rozmiarów w postaci podpisania umowy niezgodnie z prawem i działanie na szkodę samorządu. Do sprawy będziemy wracać.

Reklama
Reklama