reklama
Strona główna Aktualności Akt. Michałowice Zastępca wójta przeszedł na emeryturę

Zastępca wójta przeszedł na emeryturę

0
: samorząd, gmina Michałowice, Michałowice, emerytura, Jerzy Sierak, Małgorzata Pachecka, wójt, prezydent, Pruszków, powiat pruszkowski, Przegląd Regionalny
Fot. Urząd Gminy Michałowice

Zastępca wójta gminy Michałowice Jerzy Sierak podjął decyzję o przejściu na emeryturę. Urzędnicy podziękowali mu za wspólne lata pracy.

Bez wątpienia Jerzy Sierak jest osobą, która zapisała się w historii samorządu powiatu pruszkowskiego. Był z nim związany od 1990 roku. Przez lata zdobywał cenne doświadczenie i wiedzę, które wykorzystywał na rzecz rozwoju lokalnego.

W 1992 r. Jerzy Sierak został prezydentem Pruszkowa, sześć lat później objął stanowisko zastępcy wójta gminy Michałowice Lecha Isakiewicza. Następnie samorządowiec pełnił funkcje radnego Pruszkowa i przewodniczącego rady. W latach 2002-2015 Sierak był sekretarzem powiatu pruszkowskiego. Potem na chwilę przeniósł się do Warszawy, a dokładniej do Urzędu Dzielnicy Mokotów. W 2018 roku Sierak został zastępcą wójta Michałowic.

Czytaj Także: Kolejna część prac przy zalewie w Komorowie

27 stycznia był wyjątkowym wydarzeniem w michałowickim urzędzie. Ostatni dzień pracy zastępcy wójta był okazją do wspomnień i podziękowań. – Życzymy p. Jerzemu Sierakowi dużo zdrowia i czasu na realizację swoich pasji i marzeń – podkreślali urzędnicy.

Zasługi Jerzego Sieraka dla gminy wyliczała wójt Małgorzata Pachecka. Podkreślała wkład swojego zastępcy w rozbudowę zaplecza oświatowego i sportowego, budowę sieci wodociągowej i kanalizacyjnej oraz chodników, a także zaangażowanie w rozwój życia kulturalnego. To za czasów pracy Sieraka w latach 1998-2002 w gminie odbył się pierwszy festyn Dni Gminy Michałowice. – To były dwa lata, na które się umówiliśmy („do emerytury”) i które właśnie minęły. Zawodowo to był czas dobrze wykorzystany i, co wiem z naszej dzisiejszej rozmowy, satysfakcjonujący – przedstawiała wójt Małgorzata Pachecka. – Dziękuję w imieniu mieszkańców za wszystkie lata i każdy dzień, który poświęcił pan gminie Michałowice. A przede wszystkim za zaangażowanie i doświadczenie, którymi się pan dzielił ze mną i pracownikami Urzędu Gminy, a także szacunek i serce okazane naszym mieszkańcom – dodała.

 

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Exit mobile version