Zaparkujemy w Otrębusach

0
136

Prace nad długo oczekiwanym parkingiem P+R przy ul. Natalińskiej w Otrębusach powoli dobiegają końca. Gmina ma już gotową dokumentację dla wykonania dodatkowych miejsc postojowych.

Do stacji WKD w Otrębusach wiele osób dojeżdża samochodami. Do niedawna kierowcy zostawiali pojazdy na dzikim parkingu w rejonie przystanku WKD przy ul. Natalińskiej. Aby ułatwić parkowanie w tej okolicy, gmina Brwinów w 2018 r. nabyła ten teren i rozpoczęła przygotowania do budowy parkingu P+R. Teraz, po blisko dwóch latach, roboty dobiegają końca. Wykonawca zbudował już 42 miejsca postojowe dla samochodów osobowych, w tym dwa miejsca przeznaczone dla osób z niepełnosprawnościami. Aby ułatwić poruszanie się na terenie parkingu, powstała również droga manewrowa zakończona okrągłym placem do zawracania połączona zjazdem z ul. Natalińską oraz ciąg pieszo-rowerowy. Wybudowano oświetlenie i odwodnienie, postawiono wiatę na rowery i zamontowano stojaki na rowery. Zamontowano również infrastrukturę towarzyszącą tj. monitoring, system kontroli wjazdu i wyjazdu (szlabany) wraz z samoobsługową kasą. Od strony torów WKD parking został wygrodzony barierami uniemożliwiającymi skracanie drogi przejścia z parkingu na perony WKD. Zasadnicze elementy parkingu zostały wybudowane. Do zakończenia prac pozostał jeszcze m.in. montaż elementów małej architektury oraz prace porządkowe.

To jednak nie koniec prac. Gmina chce powiększyć parking o 27 dodatkowych miejsc – łącznie będzie ich więc 69. Na tę rozbudowę przeznaczono 155 tys. zł. Zakończono już etap opracowywania dokumentacji projektowej. Magistrat zapowiada otwarcie gotowego parkingu pod koniec czerwca.

Gmina Brwinów otrzymała na budowę parkingu 723 120,98 zł unijnego wsparcia z Regionalnego Programu Operacyjnego WM 2014-2020 w ramach konkursu z Działania 4.3 „Redukcja emisji zanieczyszczeń powietrza”. Łączny koszt budowy to 1 220 160,00 zł. Parking ma być dogodnym punktem przesiadkowym dla pasażerów WKD oraz miejskiej komunikacji autobusowej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Podaj swoje imię