Zakład Usług Medycznych już z umową

0
145
Reklama

W Nadarzynie powstanie Zakład Usług Medycznych. Nowe centrum zdrowia ma powstać przy ul. Granicznej.

O budowie Zakładu Usług Medycznych w Nadarzynie mówiono już od jakiegoś czasu. Obecnie z ośrodków zdrowia w Młochowie i Nadarzynie korzysta już ponad 17 tysięcy osób. W obliczu wciąż rozwijającej się gminy, budowa nowej placówki medycznej mogła być tylko kwestią czasu. Wreszcie w maju magistrat ogłosił przetarg na budowę ZUM.

W postępowaniu zgłosiło się 10 firm, a wartość złożonych ofert wahała się od blisko 21 do 25 milionów złotych. Gmina planowała przeznaczyć na inwestycję maksymalnie 18 mln zł. Ostatecznie jednak władze zdecydowały się dołożyć brakujące środki i nawiązać współpracę z oferentem, który zaproponował najkorzystniejszą cenę. 14 lipca nastąpiło więc podpisanie umowy z firmą ZURiP SA z Małogoszczy. Wartość kontraktu to 20 834 673,96 zł. Gmina stara się o pozyskanie zewnętrznych środków na ten cel.

– Projekt ośrodka, który Urząd Gminy wykonał, został bardzo wysoko oceniony w programie IOWISZ (Instrument Oceny Wniosków Inwestycyjnych w Sektorze Zdrowia). Stanowi to podstawę do ubiegania się o przyznanie dotacji na budowę i wyposażenie tej inwestycji. Urząd Gminy w Nadarzynie podjął działania w celu otrzymania dofinansowania na ten cel – informuje wójt Nadarzyna Dariusz Zwoliński.

Plan inwestycji zakłada budowę dwukondygnacyjnego, trzymodułowego budynku.

Reklama

– Nowy Zakład Usług Medycznych będzie składał się z części: rehabilitacyjnej, POZ w podziale na część poświęconą osobom chorym i zdrowym oraz specjalistycznej – opisuje Zwoliński.

Pierwsze prace przy budowie Zakładu Usług Medycznych mają ruszyć jeszcze w tym roku, zaś placówka ma być gotowa w sierpniu 2023 r.

Czytaj również: Zmiany na kortach tenisowych w Granicy

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj