Zadbają o zieleń

0
523
Reklama

Otaczająca nas zieleń wymaga pielęgnacji. Gmina Michałowice szuka firmy, która zajmie się roślinnością na jej terenie.

Miło jest wyjść na spacer, odetchnąć pełną piersią i zachwycać się otaczającą nas roślinnością. W gminie Michałowice nie brakuje pięknych drzew i innych pomników przyrody. Władze mają pełną świadomość potrzeby należytej troski o zieleń. W związku z tym gmina Michałowice ogłosiła przetarg na zabiegi pielęgnacyjne i chirurgiczne przy roślinności oraz wycince drzew, a także pielęgnacji roślin kwitnących i ozdobnych.

Zadanie zostało podzielone na trzy części. Pierwsza dotyczy takich kwestii, jak koszenie terenów zieleni miejskiej i nieużytków, grabienie, pielenie, odtwarzanie i zakładanie trawników, odmładzanie krzewów, uzupełnianie ubytków kory i ziemi pod nasadzeniami. Warto również wspomnieć, że zabiegi na drzewach będą realizowane głównie przy drogach, na terenie ogródków jordanowskich, przy drzewach rosnących na terenach wpisanych do rejestru zabytków oraz pomnikach przyrody.

Część druga odnosi się do nasadzeń drzew i krzewów. Na terenie gminy pojawią się m.in. lipa drobnolistna, klon kulisty, klon zwyczajny, jarząb szwedzki, grab kolumnowy, barwinek pospolity, jeżówka purpurowa czy jałowiec płożący.

Reklama

Kolejna, trzecia część odnosi się do prac pielęgnacyjnych roślin kwitnących i ozdobnych. Chodzi o 31 lokalizacji na terenie gminy, m.in. przy budynku urzędu w Regułach, Miejscach Pamięci Narodowej w Pęcicach czy skwerze przy Alei Starych Lip i ul. 3 Maja w Komorowie.

Zgodnie z dokumentacją, zadanie miałoby być realizowane do 13 grudnia br.

Przy okazji troski o zieleń, należy wspomnieć o aktywności mieszkańców gminy Michałowice. Chodzi o wspólne sprzątanie własnych miejscowości. W marcu i kwietniu mieszkańcy Michałowic, Reguł, Komorowa, Nowej Wsi i Granicy, wyposażeni w worki i rękawiczki, ruszyli w teren. Chętnie zatroszczyli się o porządek w okolicy i mieli znakomitą okazję do integracji. To niezwykle ważna inicjatywa, która pokazuje, że mieszkańcy mają pełną świadomość troski o dobro wspólne, czyli porządek we własnej miejscowości.

Reklama