Zaczną na Narodowym

0
296

Pierwszy mecz LOTTO Superligi w tenisie stołowym Bogoria Grodzisk Mazowiecki rozegra na stadionie PGE Narodowy w Warszawie. 15 września mistrz Polski zmierzy się z Dekorglassem Działdowo.

Gracze Bogorii nieco później rozpoczną ligowe zmagania. Sezon startuje 12 września, jednak w tym terminie grodziski zespół będzie rywalizował w Lidze Mistrzów z GDCS Juncal. Warto wspomnieć, że Bogoria trafiła do grupy C europejskich rozgrywek. Oprócz GDCS Juncal, podopieczni Tomasza Redzimskiego zmierzą się z FC Saarbrucken TT i Ping Pong Club Villneuve.

Wracając na krajowe podwórko, pierwszy ligowy mecz Bogoria rozegra 15 września. Grodziszczom przyjdzie zaprezentować się na stadionie PGE Narodowy w Warszawie. Mistrz Polski zmierzy się z Dekorglassem Działdowo, a mecz odbędzie się w ramach akcji Pingpongowy Narodowy. Warto dodać, że to trzecia edycja imprezy. Szykuje się niezwykle emocjonujące widowisko. Oba zespoły rywalizowały w poprzednim finale ligowych rozgrywek. Bogoria triumfowała 3:0 i mogła cieszyć się z mistrzowskiego tytułu. Teraz może być trudniej. Zespół z Działdowa wzmocnił się przed nadchodzącym sezonem. Do Dekorglassu trafił najskuteczniejszy gracz poprzednich rozgrywek – Wei Shihao.

Należy również przedstawić kadrę mistrza Polski na nadchodzący sezon. Władze Bogorii do ligowych rozgrywek zgłosiły Marka Badowskiego, Pavla Sirucka, Panagiotisa Gionisa, Kaia Konishiego, Masakiego Yoshidę i Jacka Sachnowskiego. W każdej chwili trener Redzimski może sięgnąć po zawodników z Akademii Tenisa Stołowego. Są to: Miłosz Redzimski, Szymon Wiśniewski, Patryk Pyśk, Michał Gawlas oraz Mikołaj Giereło.

W Grodzisku liczą na kolejny bardzo udany sezon. Poprzednie rozgrywki zespół zakończył z tytułem mistrza Polski oraz dotarł do ćwierćfinału Ligi Mistrzów, gdzie przegrał z Borussią Dusseldorf. Kibice odliczają dni do pierwszego meczu. Z pewnością ponownie hala przy ul. Westfala będzie atutem grodziskich tenisistów. Najpierw jednak – PGE Narodowy.