reklama
Strona główna Aktualności Akt. Baranów Żabka: sklep, poczta czy przychodnia?

Żabka: sklep, poczta czy przychodnia?

0
vouchery, telekonsultacja, konsultacja telefoniczna, lekarz, lekarz pierwszego kontaktu, specjalista, lekarz specjalista,żabka, sklep spożywczy, sklep, sklepy, niedziele bez handlu, niedziele niehandlowe, zakaz sprzedaży,żabka, sklep spożywczy, sklep, sklepy, niedziele bez handlu, niedziele niehandlowe, zakaz sprzedaży
Zdj. Piotr Lis

Od 1 września do sieci sklepów Żabka trafiły przedpłacone vouchery na telekonsultację lekarską. Usługa jest dostępna we wszystkich sklepach.

Zakup takiego vouchera umożliwi klientowi telefoniczne połączenie z lekarzem wybranej specjalizacji w krótkim czasie. Firma oferująca towar informuje, że często nawet w 15 minut od zamówienie będzie możliwa rozmowa ze specjalistą.

Aby skorzystać z samej usługi wystarczy dokonać w Żabce zakupu jednego z dwóch rodzajów voucherów. Jeden jest na konsultację telefoniczną z lekarzem podstawowej opieki zdrowotnej, drugi na wybranego specjalistę z 16 dostępnych specjalizacji lekarskich od ręki. Vouchery są dostępne w dwóch wariantach cenowych, podstawowy za 55 złotych, drugi do specjalisty za 75 złotych.

Klient kupuje voucher w formie kodu na paragonie niefiskalnym. W dedykowanym opakowaniu znajduje się ulotka informacyjna oraz regulamin usługi. Sam kod znajdujący się na paragonie w całości pokrywa koszt konsultacji z wybranym lekarzem. Termin ważności kodu wynosi 3 miesiące.

Żabka: sklep, poczta czy przychodnia?

Przesyłki pocztowe w Żabce można odbierać już od 2017 roku. To reakcja całej sieci na wprowadzoną w 2017 roku ustawę ograniczającą handel w niedzielę.

W ostatnim czasie można było słyszeć o kolejnych sieciach sklepów, marketów, które dołączyły do Żabki dzięki umowie z Pocztą Polską. Ostatnie nowelizacje ustawy ograniczającej handel miały to zmienić. Twórcy ustawy chcieli doprecyzować przepisy tak, aby możliwość otwierania sklepów w niedzielę dotyczył placówek, gdzie usługi pocztowe stanowią „przeważającą działalność”.

Sklepy sieci Żabka chcą być najwyraźniej kilka kroków przed twórcami i wprowadzanymi nowymi pomysłami. Czy wprowadzenie konsultacji telefonicznych z lekarzami w tych sklepach sprawi, że Żabka będzie „ponad prawem”? Wiadome jest to, że niektóre placówki z pomocą lekarską są otwarte w niedzielę.

Czytaj również: Czy Żabki przestaną działać w niedziele?

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Exit mobile version