Żabka: sklep, poczta czy przychodnia?

0
138
Reklama

Od 1 września do sieci sklepów Żabka trafiły przedpłacone vouchery na telekonsultację lekarską. Usługa jest dostępna we wszystkich sklepach.

Zakup takiego vouchera umożliwi klientowi telefoniczne połączenie z lekarzem wybranej specjalizacji w krótkim czasie. Firma oferująca towar informuje, że często nawet w 15 minut od zamówienie będzie możliwa rozmowa ze specjalistą.

Aby skorzystać z samej usługi wystarczy dokonać w Żabce zakupu jednego z dwóch rodzajów voucherów. Jeden jest na konsultację telefoniczną z lekarzem podstawowej opieki zdrowotnej, drugi na wybranego specjalistę z 16 dostępnych specjalizacji lekarskich od ręki. Vouchery są dostępne w dwóch wariantach cenowych, podstawowy za 55 złotych, drugi do specjalisty za 75 złotych.

Klient kupuje voucher w formie kodu na paragonie niefiskalnym. W dedykowanym opakowaniu znajduje się ulotka informacyjna oraz regulamin usługi. Sam kod znajdujący się na paragonie w całości pokrywa koszt konsultacji z wybranym lekarzem. Termin ważności kodu wynosi 3 miesiące.

Żabka: sklep, poczta czy przychodnia?

Przesyłki pocztowe w Żabce można odbierać już od 2017 roku. To reakcja całej sieci na wprowadzoną w 2017 roku ustawę ograniczającą handel w niedzielę.

Reklama

W ostatnim czasie można było słyszeć o kolejnych sieciach sklepów, marketów, które dołączyły do Żabki dzięki umowie z Pocztą Polską. Ostatnie nowelizacje ustawy ograniczającej handel miały to zmienić. Twórcy ustawy chcieli doprecyzować przepisy tak, aby możliwość otwierania sklepów w niedzielę dotyczył placówek, gdzie usługi pocztowe stanowią „przeważającą działalność”.

Sklepy sieci Żabka chcą być najwyraźniej kilka kroków przed twórcami i wprowadzanymi nowymi pomysłami. Czy wprowadzenie konsultacji telefonicznych z lekarzami w tych sklepach sprawi, że Żabka będzie „ponad prawem”? Wiadome jest to, że niektóre placówki z pomocą lekarską są otwarte w niedzielę.

Czytaj również: Czy Żabki przestaną działać w niedziele?

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj