Z myślą o niepełnosprawnych

0
177

W pływalni Kapry w Pruszkowie została wymieniona platforma dla osób niepełnosprawnych. Realizacja zadania kosztowała 94,5 tys. zł.

Pływanie to znakomita rozrywka dla całych rodzin, dlatego tak chętnie odwiedzamy basen. Dodatkowo to działanie na rzecz zdrowia. Pływanie odciąża kręgosłup, angażuje wiele mięśni i może pomóc w leczeniu wielu chorób. Jednocześnie możemy zadbać o formę. Dlatego też na tę formę aktywności stawia wiele osób, również tych z niepełnosprawnościami. Ważne, aby pływalnia była dostosowana do ich potrzeb. Tych problemów nie ma na basenie Kapry w Pruszkowie. W ostatnim czasie pływalnia przeprowadziła wymianę platformy dla osób niepełnosprawnych. Dzięki temu mogą korzystać z obiektu bez żadnych przeszkód i barier architektonicznych.

Basen Kapry czekają również kolejne zmiany. Miasto planuje przeprowadzić termomodernizację obiektu, jednak najpierw konieczne jest przygotowanie dokumentacji projektowej. Obecnie trwa kolejne postępowanie przetargowe na wykonanie zadania. We wcześniejszych oferty były zbyt wysokie. Zgodnie z założeniami, dokumentacja projektowa powinna być gotowa do 1 czerwca 2020 roku.