Z lotu ptaka

0
562
Reklama

Grodziska Mediateka wzbogaciła się o nowe miejsce wystawiennicze. Na ścianie sali wielofunkcyjnej, tuż przy wejściu, zorganizowana została kolejna w Grodzisku galeria prac artystycznych.

Loftowy charakter wystroju niektórych pomieszczeń Mediateki aż prosił się o zagospodarowanie dużych płaszczyzn w ten właśnie sposób. Po zawieszeniu prac pomieszczenie nabiera bardzo przyjaznego charakteru, ponadto jest to znakomita promocja twórczości lokalnych artystów zarówno malarzy, grafików, plakacistów jak i fotografów.

W środę 23 stycznia odbył się tutaj pierwszy wernisaż prac. W galerii zawisły piękne fotografie Marcina Masalskiego, który pokazuje zakątki ziemi grodziskiej z niecodziennej perspektywy – z lotu ptaka. Marcin, oprócz tradycyjnie wykonywanych fotografii, fotografuje również przy pomocy drona, dzięki czemu możemy podziwiać urokliwe zakątki, pokazane w sposób zdumiewająco odmienny od tego, jak obserwujemy je na co dzień. Są to na ogół miejsca, które wszyscy doskonale znamy, jednak nie mamy raczej okazji zobaczyć, jak te widziane wielokrotnie miejsca wyglądają z powietrza.

W wernisażu wzięło udział wielu mieszkańców, z burmistrzem Grzegorzem Benedykcińskim, radnymi przyjaciółmi i znajomymi Marcina włącznie.

Reklama

W nowej galerii prace zmieniane będą z dużą częstotliwością. Prace Marcina Masalskiego będziemy mogli podziwiać tylko do 1 lutego. W lutym swoje prace będzie prezentował znany grodziski artysta Paweł Cabanowski.

Reklama