Wystawa zdjęć „Kadra w kadrze” w Pruszkowie

0
360
Reklama

6 marca o 18.00 w centrum handlowym Nowa Stacja w Pruszkowie odbędzie się otwarcie wystawy „Kadra w kadrze”. Organizatorem jest Dorota Winiarska, zaś zdjęcia przygotował autor projektu „Pruszkowiak” – Maciej Bochnowski.

 Kolarze torowi często mają okazję gościć i trenować w Pruszkowie. Na welodromie przy ul. Andrzeja szlifują formę przed kolejnymi startami. Wśród nich są zawodnicy z wybitnymi osiągnięciami, którzy na swoim koncie mają tytuły mistrzów świata, mistrzów Europy czy medale Pucharów Europy. Wystarczy wymienić Karolinę Karasiewicz, Darię Pikulik, Szymona Sajnoka czy Wojciecha Pszczolarskiego.

Pruszków może poszczycić się Urszulą Łoś. Zawodniczka zdobywała medale w krajowych startach i w Pucharach Świata. W lutym 2020 roku Łoś i Marlena Karwacka zajęły siódme miejsce w sprincie drużynowym kobiet na mistrzostwach świata w Berlinie, co dało im kwalifikację olimpijską. To pokazuje, że polskie kolarstwo torowe odnosi sukcesy, a w zawodnikach tkwią ogromne możliwości.

Wystawa „Kadra w kadrze” ma pozwolić poznać dyscyplinę i naszych zawodników. – Nie bez powodu miejscem wydarzenia, na które chcemy Państwa zaprosić jest Pruszków. To tu znajduje się jedyny w Polsce kryty tor kolarski. To na nim każdego dnia trenują nasi sportowcy, na nim odbywają się zawody, podczas których możemy im kibicować. Ale kim są Ci młodzi ludzie? Na czym polega ten sport? Kto stoi za ich sukcesami? Na te pytania postanowili odpowiedzieć organizatorzy wystawy fotograficznej „Kadra w Kadrze”  – Dorota Winiarska, pasjonatka tego sportu oraz Maciej Bochnowski autor zdjęć.

Czytaj także: Katastrofa pod Szczęśliwicami

Dzięki wystawie widzowie będą mogli poznać sylwetki nie tylko kolarzy, ale i trenerów, mechaników i fizjoterapeutów. Warto pamiętać, że kolarstwo torowe to praca zespołowa. Wyjątkowe zdjęcia, wspaniały klimat i duch sportu gwarantują, że wystawa „Kadra w kadrze” będzie niezwykłym doświadczeniem. Warto odkryć polskie kolarstwo torowe.

Reklama

Uroczyste otwarcie wystawy „Kadra w kadrze” odbędzie się 6 marca o godz. 18.00 na pierwszym piętrze centrum handlowego Nowa Stacja w Pruszkowie. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Polski Komitet Olimpijski, Polski Związek Kolarski, Wielkopolski Związek Kolarski, Arena Pruszków, starosta pruszkowski Krzysztof Rymuza  oraz Prezydent Pruszkowa Paweł Makuch.

wystawa, Maciej Bochnowski, Nowa Stacja, Kadra w kadrze, zdjęcia, kultura, Przegląd Regionalny, Pruszków

 

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj