Wypożyczanie samochodów

0
430
Reklama

Krok w stronę uruchomienia carsharingu, czyli usługi wypożyczania samochodów w gminie Michałowice. Samorząd podpisał list intencyjny z firmą Panek CarSharing.

Usługa carsharingu staje się coraz popularniejsza. To komfortowe rozwiązanie, gdy czas nas nagli i spieszymy się na spotkanie bądź oddaliśmy pojazd do warsztatu i potrzebujemy samochodu. Wystarczy aplikacja w telefonie, dzięki której można wynająć auto. Co warto podkreślić, nic nie stoi na przeszkodzie, aby wypożyczyć pojazd nawet na kilka minut. Praktycznie w całym kraju dostępne są samochody, które działają w systemie carsharingu. Pojazd można wypożyczyć w jednym miejscu, a zostawić w zupełnie innym.

Gmina Michałowice podpisała list intencyjny z firmą Panek CarSharing. Jest to pierwszy krok w kierunku uruchomienia usługi. Pierwszym punktem, w którym będzie można wynająć i zostawić auto, ma być parking przy stacji WKD w Regułach. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom znajdzie się tam miejsce dla pojazdów tradycyjnych, ale i elektrycznych. Parking w Regułach ma atut w postaci dwustanowiskowej ładowarki dla aut elektrycznych, zasilanej energią słoneczną. Posiada również urządzenie w wersji tradycyjnej (zasilane z sieci energetycznej). Użytkownicy wynajmowanych samochodów mogą liczyć na dodatkowe punkty w aplikacji PANEK, gdy podłączą pojazd do ładowania. Auta wypożyczone w Regułach będzie można zostawić w Warszawie, Pruszkowie, Piastowie, Raszynie i Nadarzynie.

Pierwszy krok w stronę uruchomienia usługi został wykonany. Czas pokaże, jakim zainteresowaniem będzie cieszył się system. Należy zwrócić uwagę, że w przyszłym roku w Komorowie mają powstać dwa parkingi. Uwzględniona jest tam również konieczność zlokalizowania punktów ładowania.

Reklama
Reklama