Wymiana ciepła

0
206

Ruszyła II edycja akcji Wymiana Ciepła w Pruszkowie. Każdy może oddać ubrania i tym samym wspomóc potrzebujących.

Niejednokrotnie przymierzamy się do przeprowadzenia porządków w szafach. Posiadamy wiele ubrań, z których nie korzystamy, a ich stan jest dobry. Żal je wyrzucać, ponieważ mogą się komuś przydać. Jeśli posiadamy nadmiar ubrań, możemy je przekazać potrzebującym w ramach II edycji Wymiany Ciepła, którą organizuje Stowarzyszenie Jaspis.

Kolejną edycję akcji zainaugurowano w weekend 16-17 listopada. Nie brakowało mieszkańców powiatu pruszkowskiego, którzy chętnie dzielili się odzieżą i zostawiali ją w punkcie przy ul. Kraszewskiego 18 w Pruszkowie. Następne odsłony Wymiany Ciepła odbędą się 14-15 grudnia br. oraz 18-19 stycznia 2020 roku w godzinach 10.00-17.00. Warto podkreślić, że ubrania powinny być czyste. Przede wszystkim chodzi o odzież zimową w postaci kurtek, swetrów i butów. Rzeczy można zostawić na specjalnie przygotowanych wieszakach. Wymiana Ciepła ma charakter społeczny i jej głównym celem jest niesienie pomocy. Każdy, kto potrzebuje ciepłego ubrania, może przyjść do punktu przy ul. Kraszewskiego i je wziąć. Rzeczy, które nie znajdą właścicieli, trafią do noclegowni.

Zajrzyjmy do szaf, zróbmy porządek i podzielmy się ubraniami, bo nie brakuje osób, które ich potrzebują. Po prostu – wymieńmy się ciepłem. Najbliższa okazja ku temu już 14 grudnia. Weź udział w akcji!