Wyłoniono wykonawcę basenów w Strzeniówce

0
1163
Reklama

Nadarzyński magistrat rozstrzygnął postępowanie na projekt i budowę kompleksu basenów letnich w Strzeniówce. Inwestycja ma powstać jeszcze w tym roku.

O planach budowy akwenów przy ul. Działkowej wójt Dariusz Zwoliński poinformował pod koniec ubiegłego roku, podczas prezentacji projektu budżetu na 2021 r. – Gmina Nadarzyn nie ma warunków do stworzenia miejsca dla mieszkańców do wypoczynku letniego nad wodą. Brak jest odpowiednich akwenów, które spełniłyby warunki sanepidu do kąpieli. Jedyny taki teren stanowi rozlewisko rzeki Utraty w Krakowianach, który po rewitalizacji mógłby stanowić miejsce do tego rodzaju rekreacji. Niestety stanowi on własność prywatnej spółki, a rozmowy o przejęciu tego terenu przez Gminę Nadarzyn na razie utknęły w „martwym punkcie”. Dlatego, mając na względzie coraz cieplejsze i dłuższe lata, pojawił się pomysł budowy letnich basenów. W tym roku odbyliśmy kilka wizytacji tego typu obiektów w różnych większych miastach i doświadczenia z tych wyjazdów postanowiliśmy wykorzystać w Nadarzynie – opisywał Zwoliński pod koniec listopada.

Czytaj również: Pruszków planuje budowę nowego przedszkola

Zgodnie z założeniami przy ul. Działkowej w Strzeniówce ma powstać kompleks składający się z 3 basenów zewnętrznych, wodnego placu zabaw dla dzieci, dwóch zjeżdżalni czy jacuzzi. Do tego na terenie powstaną boiska do siatkówki plażowej i piłki nożnej, a także całoroczny pawilon świetlicowy z kawiarenką. Do dyspozycji będzie również stosowne zaplecze w postaci przebieralni, natrysków czy pomieszczeń technicznych. Powstanie tu również plaża i parking, a cały teren zostanie oświetlony i objęty monitoringiem.

Magistrat chce zrealizować inwestycję do połowy 2021 r. i takie terminy wskazano w zakończonym właśnie przetargu. Do postępowania stanęły dwie firmy, a korzystniejszą ofertę złożyła warszawska firma Timber Project, która zaproponowała kwotę 4,98 mln zł. To nieco więcej niż zakładany budżet – urzędnicy planowali wydać na to zadanie 4,5 mln zł. Druga oferta była jednak droższa o ponad milion złotych.

Teraz wykonawca ma czas do końca lutego na prace projektowe i skompletowanie dokumentacji. Budowa powinna się zakończyć do 31 maja 2021 r.

Reklama

Czytaj również: Kto wyrzucił choinki w lesie?

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj