Wygrana i powołania

0
246
Reklama

MKS Pruszków nie zwalnia tempa. Zespół Jacka Rybczyńskiego odniósł trzynaste zwycięstwo w sezonie. Dobra postawa trzech zawodniczek pruszkowskiej drużyny została doceniona powołaniami do reprezentacji Polski 3×3.

Pruszkowski zespół prezentuje wyśmienitą formę. W 16. kolejce I ligi MKS wygrał z Politechniką Gdańską 88:49.

MKS zdominował spotkanie, o czym najlepiej świadczą statystyki. Zespół Jacka Rybczyńskiego trafił blisko dwa razy więcej rzutów z gry. Ekipa z Pruszkowa miała 34 udane próby (50% skuteczności), zaś Politechnika tylko 18 (32,1%). Pierwsze skrzypce grała Katarzyna Szyller, która zdobyła 22 punkty.

Już w pierwszej kwarcie MKS pokazał, że do Gdańska przyjechał po zwycięstwo. Przyjezdne zbudowały bezpieczną przewagę – 29:10. W drugiej odsłonie gospodynie ambitnie walczyły, ale obie ekipy popełniały błędy i piłka jakby nie chciała wpadać do kosza. Na półmetku zespół z Pruszkowa prowadził 39:23. Kolejne dwie kwarty MKS wyraźnie wygrał i powiększył swoją przewagę. Spotkanie skończyło się wynikiem 88:49.

Reklama

MKS przewodzi ligowej stawce z dorobkiem 27 punktów. Za plecami ma Arkę II Gdynia – 26 oczek i SKK Polonię Warszawa – 22. Kolejne spotkanie ekipa z Pruszkowa rozegra 15 lutego o godz. 16.00. Rywalem będzie KKS Olsztyn.

Dobra postawa MKS nie przeszła bez echa. Doceniona została gra Marzeny Marciniak, Magdaleny Parysek-Bochniak i Olivii Szumełdy-Krzyckiej, które otrzymały powołania do szerokiej kadry Polski 3×3. W czerwcu reprezentacja weźmie udział w mistrzostwach Europy, które odbędą się w Antwerpii. Na przełomie kwietnia i maja kadra ma zaplanowane konsultacje. Odbędą się również gry kontrolne.

Reklama