Wybory odwołane

0
505
Reklama

W ubiegłą niedzielę w gminie Żabia Wola miały się odbyć wybory uzupełniające. Z ubiegania się o mandat zrezygnowali jednak wszyscy kandydaci.

Wybory miały się odbyć w okręgu nr 8, obejmującym Słubicę i Bieniewiec. Pierwotnie mandat uzyskał tam Tomasz Wacławek z Komitetu Wyborczego Stowarzyszenia Porozumienie Inicjatyw Społecznych, jednak złożył pisemną rezygnację i w styczniu komisarz wyborczy wygasił jego mandat. W lutym został wskazany nowy termin wyborów – miały się one odbyć 19 kwietnia. Krajowe Biuro Wyborcze zarejestrowało dwóch kandydatów – Jana Lazurko z KWW Nasza Gmina Żabia Wola i Grzegorza Rybkowskiego z KWW Wspólne Dobro. W międzyczasie jednak rozwinęła się pandemia COVID-19 i pojawiły się pytania o możliwość bezpiecznego przeprowadzenia wyborów. Z inicjatywy radnego Krzysztofa Marczewskiego rozpoczęto działania zmierzające do przesunięcia terminu wyborów. Po blisko miesiącu, a zaledwie trzy dni przed pierwotnie wyznaczonym terminem, wojewoda Konstanty Radziwiłł wydał decyzję o przesunięciu wyborów o… tydzień.  W tej sytuacji obaj kandydaci solidarnie zrezygnowali z ubiegania się o mandat. Tym samym wybory należało odwołać. – W okręgu wyborczym nr 8 utworzonym dla wyboru Rady Gminy Żabia Wola obejmującym 1 mandat, obaj kandydaci na radnych złożyli rezygnację z kandydowania. W związku z tym, wybory uzupełniające do Rady Gminy Żabia Wola w dniu 26 kwietnia 2020 r. nie odbędą się. O wyznaczeniu nowego terminu wyborów uzupełniających będziemy Państwa informować – czytamy w komunikacie Urzędu Gminy Żabia Wola.

Postawa kandydatów spotkała się z ciepłym przyjęciem ze strony mieszkańców. – Brawo kandydaci na radnych za podjęcie jedynej słusznej decyzji. Podziękowania dla KWW Wspólne Dobro za to, że nie polityka tylko bezpieczeństwo i zdrowie mieszkańców jest najważniejsze – skomentował w mediach społecznościowych sołtys Żabiej Woli Mariusz Luc.

Nowy termin wyborów nie został jeszcze wskazany, jednak odbędą się nie wcześniej niż za trzy miesiące.

Reklama
Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj