Wybierają nowych radnych

0
24
Reklama

W minioną niedzielę odbyły się wybory uzupełniające w Baranowie. W następną do urn ruszą mieszkańcy Milanówka i Żabiej Woli.

Czerwiec w powiecie grodziskim upływa pod znakiem wyborów uzupełniających. 6 czerwca nowego radnego wybrali mieszkańcy okręgu nr 4 w Baranowie. Miejsce Dariusza Szymańczaka w Radzie Gminy zajmie Tomasz Pindor, który zdecydowaną przewagą głosów pokonał kontrkandydata Michała Słomczyńskiego.

Na tym jednak nie kończy się kalendarz wyborczy w powiecie. W najbliższą niedzielę, 13 czerwca, odbędą się wreszcie wielokrotnie przekładane wybory uzupełniające w Milanówku. Przypomnijmy: jesienią ubiegłego roku zmarł Leszek Kołodziejski, który reprezentował w Radzie Miasta okręg nr 4. W związku z pandemią komisarz wyborczy kilkukrotnie przekładał termin nowych wyborów. Wreszcie w maju zapadła decyzja odnośnie ostatecznej daty plebiscytu. O mandat ubiegają się dwie kandydatki: Hanna Młynarska i Kinga Niedźwiecka-Reszczyk.

Tego samego dnia odbędą się też – również wielokrotnie przekładane – wybory uzupełniające w gminie Żabia Wola. Mandat reprezentującego okręg 8 Tomasza Wacławka wygasł już ponad półtora roku temu, dotychczas jednak nie udało się przeprowadzić ponownego głosowania. Wygląda jednak na to, że wakat wreszcie uda się zapełnić. Tu o fotel radnego zmierzą się Jan Lazurko i Grzegorz Rybkowski.

Czytaj także: Nowy termin wyborów w Żabiej Woli

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj