Wukadka drożeje

0
388
Reklama

Warszawska Kolej Dojazdowa poinformowała, że od lutego zapłacimy więcej za bilety. Podwyżkę tłumaczy wzrostem cen prądu.

Nowe stawki zaczną obowiązywać od 1 lutego. – Zmiana cen biletów wynika ze wzrostu kosztów usług WKD, spowodowanego znacznym wzrostem cen energii elektrycznej, kosztów osobowych oraz rodzajowych obejmujących m.in. koszty utrzymania infrastruktury i taboru – czytamy w komunikacie spółki. – WKD wprowadza zmianę cen w przypadku biletów jednorazowych pierwszy raz od kilkunastu lat.

W zależności od rodzaju biletu jednorazowego, podwyżki wyniosą od 50 gr. do złotówki. Dotychczas za bilet normalny w I strefie płaciliśmy 3,60 zł, zaś według nowego cennika zapłacimy 4,10 zł. W drugiej strefie cena wzrośnie z 4,80 zł do 5,50 zł. Bilet na trzecią strefę podrożeje z 7 zł do 8 zł. Cena normalnego biletu miesięcznego na trasie Grodzisk – Warszawa wzrośnie do 248 zł (obecnie to 217 zł), zaś na trasie Pruszków – Warszawa do 195 zł (aktualnie 170 zł).

Fot. J. Grela

Co istotne, od 1 lutego stracą ważność bilety jednorazowe i abonamentowe zakupione przed 31 stycznia. Podróżni mogą je zwrócić bez potrącania odstępnego; w tym celu należy złożyć pisemny wniosek do Wydziału Sprzedaży Usług WKD. Bilety okresowe, czyli miesięczne i kwartalne, pozostaną ważne do końca terminu, na jaki zostały wykupione. Jeśli więc przykładowo 1 stycznia kupiliśmy bilet kwartalny, możemy z niego korzystać do końca marca.

Reklama

Wukadka to wciąż najpopularniejszy środek transportu w naszym regionie. Jak wynika z opublikowanego niedawno raportu podsumowującego miniony rok, spółka WKD odnotowała kolejny rekord – w 2019 r. z usług przewoźnika skorzystało blisko 8,8 mln pasażerów. Wukadka pozostaje również liderem w zakresie punktualności – aż 99,5% przejazdów w zeszłym roku odbyło się zgodnie z rozkładem.

W najbliższym czasie spółka przymierza się do rozbudowy linii. Trwają prace nad położeniem drugiego toru na odcinku między Grodziskiem i Podkową Leśną, aktualnie wykonawca przygotowuje dokumentację projektową. Władze spółki zapowiadają, że pierwsze składy pojadą nowym torem najpóźniej w połowie 2023 r.

Reklama