Wtorkowe spacery po Pruszkowie

0
397
Reklama

Historyczne spacery po Pruszkowie w każdy wtorek sierpnia. 4 sierpnia wyprawa rozpocznie się o godz. 18.00 przy dworcu PKP przy ul. Sienkiewicza.

Dwugodzinny spacer pozwoli uczestnikom odkryć wiele historycznych ciekawostek. Codziennie mijamy wiele miejsc, które odgrywały ważną rolę w przeszłości. Chcemy odkryć ich znaczenie i poznać historię ulicy, budynku, miasta. Wtorkowe historyczne spacery po Pruszkowie to znakomita okazja ku temu.

We wspólną podróż zaprasza przewodnik Jacek Duda. Pierwsza wyprawa już 4 sierpnia o godz. 18.00. Spacer „Pruszków dla opornych” wystartuje z dworca PKP i potrwa dwie godziny. Uczestnicy dotrą do Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego na placu Jana Pawła II. Głównymi obiektami, z którymi zapoznają się uczestnicy będą m.in. dworzec PKP, fabryka ołówków, liceum ogólnokształcące im. Tomasza Zana, Pałacyk Sokoła, ulica Kościuszki (wraz z liceum), miejsce po czołgu, apteka Bielawskich czy Pałacyk Ślubów.

W spacerze mogą wziąć udział nowi mieszkańcy Pruszkowa, ale i osoby od lat związane z miastem. Wcześniej trzeba jednak zapisać się do udziału w wydarzeniu. Zgłoszenia przyjmowane są mailowo: .

Reklama

Czytaj również: Spotkania prezydentów z mieszkańcami wstrzymane

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj