Wstęga została przecięta

0
260

4 października 2018 r. zapisał się w historii Szkoły Podstawowej w Ładach. Tego dnia nastąpiło uroczyste otwarcie rozbudowanego kompleksu szkolno-oświatowego.

Dla gminy Raszyn rozbudowa szkoły w Ładach to największa w historii raszyńskiego samorządu inwestycja. Kosztowała 30 mln zł. Jednak zapewnienie właściwych warunków do nauki to jedno z kluczowych zadań gminy. To również inwestycja długo wyczekiwana przez uczniów, nauczycieli i lokalną społeczność.

Od września uczniowie z Ład mają nowoczesne warunki lokalowe i przestrzeń, której wcześniej brakowało. Do dyspozycji dzieci oddano 17 sal lekcyjnych, pracownie komputerowe, świetlice oraz bibliotekę. Wybudowano aulę widowiskową oraz halę gimnastyczna licząca blisko 1000 m2. Obok powstało 4-oddziałowe przedszkole. Powierzchnia szkoły wynosi blisko 7,9 tys. m2.

Wraz z początkiem września uczniowie zasiedli w ławkach, a uroczyste otwarcie nowej części szkoły odbyło się 4 października. Obiekt poświęcił biskup Rafał Markowski. W uroczystości wzięli udział również wiceminister sportu Jarosław Stawiarski oraz wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera. Odczytany został także list wicepremier Beaty Szydło. Wstęga została przecięta. – To wyjątkowy dzień dla gminy Raszyn i całej społeczności szkolnej w Ładach. Cieszymy się, że uczniowie i nauczyciele zyskali komfortowe warunki do pracy i nauki. Rozbudowana szkoła to efekt ciężkiej pracy wielu osób. Wierzę, że szkoła w Ładach przez lata będzie dumą naszej gminy – mówi Andrzej Zaręba, Wójt Gminy Raszyn.

O tym, jak wygląda wewnątrz szkoła w Ładach, mieszkańcy mogli  przekonać się podczas dnia otwartego, który odbył się 6 października. Zainteresowani mogli zobaczyć każdy kąt w rozbudowanej szkole. Ponadto, przygotowano bogaty program, w którym nie brakowało atrakcji. Na dzieciach duże wrażenie robiły eksperymenty wykonywane przez specjalistów z Centrum Nauki Kopernik. Ciekawym doświadczeniem dla wielu osób był również symulator lotów.