Wsparcie na walkę z COVID-19

0
117

Powiat pruszkowski otrzymał dofinansowanie w wysokości blisko 273 tysięcy złotych. Środki zostaną przeznaczone na przedsięwzięcia chroniące pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej w Czubinie przed koronawirusem.

Dezynfekcja, dystans społeczny, maseczki – to zestaw obowiązkowy w sytuacji epidemicznej. Musimy pamiętać o zasadach bezpieczeństwa. Wszelkie przedsięwzięcia wymagają jednak nakładów finansowych. Powiat pruszkowski otrzymał dwa granty dla Domu Pomocy Społecznej w Czubinie. Pieniądze zostaną przeznaczone na zakup środków chroniących pensjonariuszy i personel przed koronawirusem.

Z projektu „Wsparcie dla Mazowsza” powiat otrzymał 252 856,10 zł. Za jego realizację odpowiada Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej. Z kolei w ramach projektu „Zapewnienie bezpieczeństwa i opieki pacjentom oraz bezpieczeństwa personelowi zakładów opiekuńczo-leczniczych, domów pomocy społecznej, zakładów pielęgnacyjno-opiekuńczych i hospicjów na czas COVID-19” do powiatu pruszkowskiego trafiło 20 108,72 zł.

Celem projektów jest zapewnienie personelowi odpowiedniego wsparcia w zakresie bezpiecznej opieki nad pensjonariuszami. Środki zostaną przeznaczone na dodatki do wynagrodzeń dla pracowników DPS. Zakupione zostaną również kombinezony ochronne, maseczki, płyny dezynfekujące czy też urządzenie do dezynfekcji powietrza.

Czytaj także: Gdzie staną maszty ?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj