Wsparcie dla poszkodowanych w pożarach w Piastowie

0
230

Pomoc dla rodzin, które ucierpiały w dwóch pożarach w Piastowie. Obecnie trwa zbiórka sprzętu AGD i mebli dla poszkodowanych.

Ogromna tragedia w Piastowie. Na początku lutego doszło do pożaru w jednym z budynków mieszkalnych przy ul. Mazurskiej. Strażacy ewakuowali sześć osób, cztery z nich trafiły do szpitala.

Kilka dni później wybuchł kolejny pożar. Na poddaszu kamienicy przy ul. Dworcowej pojawił się ogień. Działania gaśnicze utrudniał mróz, ale strażacy walczyli z żywiołem. Akcja trwała ponad siedem godzin. Ewakuowano mieszkańców, niestety dwie osoby poniosły śmierć.

Wielkie nieszczęście dla rodzin, które znalazły się w trudnej sytuacji. Nie brakuje jednak woli pomocy ze strony samorządu i mieszkańców. Piastowskie Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych udostępniło pomieszczenie, gdzie można dostarczać meble bądź sprzęty AGD dla pogorzelców. Wystarczy zadzwonić pod numer 783 744 321 w środę i czwartek w godz.8.00-10.00 i zgłosić chęć pomocy. Sprzęt zostanie odebrany od zgłaszających i dostarczony do potrzebujących.

Czytaj także: Serce na nakrętki stanęło w Piastowie

Władze Piastowa zapewniają, że poszkodowani mają zapewnione wsparcie bieżące i mogą liczyć na pomoc.

Warto wspomnieć także o zbiórce pieniężnej prowadzonej przez proboszcza ks. Marka Wolniewicza w parafii Matki Boskiej Częstochowskiej w Piastowie. Uzbierano kilka tysięcy złotych.

Myślą o kolejnej zbiórce

Te wydarzenia wstrząsnęły mieszkańcami Piastowa i regionu. Nie brakuje ludzi dobrego serca, którzy chcą wesprzeć poszkodowanych w powrocie dla normalności. Miasto planuje zbiórkę finansową na ten cel. – Wielu z państwa chciałoby również przekazać pomoc w formie wsparcia finansowego skierowanego do rodzin poszkodowanych. Urząd Miasta Piastowa i Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej jest w trakcie rozpoznawania możliwości utworzenia zbiórki finansowej przeznaczonej na wsparcie rodzin – przekazują urzędnicy. Samorząd poinformował, że wszelkie wiadomości na temat będą ogłaszane na stronach miasta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj