reklama
Strona główna Aktualności Akt. Pruszków Wraki zostały usunięte z ul. Działkowej

Wraki zostały usunięte z ul. Działkowej

0
Działkowa, remont, droga, wraki, estetyka, porządek, usunięte wraki, Przegląd Regionalny, Paweł Makuch, Konrad Sipiera
Fot. Konrad Sipiera Facebook

Wraki zostały usunięte z ul. Działkowej

Obraz ul. Działkowej w Pruszkowie uległ zmianom. Zalegające przy drodze wraki samochodów zostały usunięte.

W ostatnich miesiącach Działkowej poświęcaliśmy wiele miejsca. Wszystko przez stan nawierzchni, na który mieszkańcy i kierowcy narzekali od lat. Sprawa ciągnęła się, występowały liczne trudności, ale nadszedł przełom. W ubiegłym roku miasto przygotowało dokumentację projektową przebudowy ulicy. – Projekt ten ma ogromne znaczenie strategiczne dla ruchu samochodów osobowych. Stanowi alternatywę dojazdu do autostrady, odciążając tym samym ruch w centrum Pruszkowa i przejazd przez wiadukt nad torami PKP – tłumaczył rok temu Paweł Makuch, prezydent miasta Pruszkowa.

Kolejne kroki były związane z wyłonieniem wykonawcy i kwestiami formalnymi. Po ich uregulowaniu, inwestycja warta 3,6 miliona mogła ruszyć. Przebudowa Działkowej obejmowała odcinek od ul. Dębowej do tunelu pod torami PKP, a także wykonanie niezbędnej infrastruktury. W związku z pandemią koronawirusa remont przeciągnął się, ale efekt jest zadowalający. – Droga przeszła modernizację, dzięki czemu komfort jazdy jest większy. Dodatkowo zwiększyliśmy bezpieczeństwo na samej ulicy – podkreśla Konrad Sipiera, zastępca prezydenta miasta Pruszkowa.

Inny obraz

Nie tylko sama droga i infrastruktura towarzysząca zyskały nową jakość. Obraz Działkowej uległ zmianie na płaszczyźnie estetyki. Przejeżdżając ulicą, można było spotkać liczne wraki samochodów. Udało się je w końcu usunąć. – Kolejna zmiana na Działkowej dotyczy wraków, które przez długi czas szpeciły ten teren. Sprawa została rozwiązana!– zaznacza Konrad Sipiera. – Usunięcie wraków było możliwe dzięki współpracy z Polskim Holdingiem Nieruchomości. Szczególne podziękowania kieruję do Członka Zarządu Piotra Przednowka za okazaną pomoc – dodaje.

Czytaj również: Czas na nowy rozdział sportowej historii

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Exit mobile version