Wójt w drugiej turze

0
50

Wczoraj mieszkańcy Baranowa wzięli udział w przedterminowych wyborach. Dwie kandydatki mocno wyprzedziły konkurentów.

Przypomnijmy: wcześniejsze wybory zostały rozpisane po tym, jak w czerwcowym referendum mieszkańcy odwołali poprzedniego wójta Waldemara Brzywczego. Teraz przyszedł czas wyboru jego następcy.

Swoje kandydatury na stanowisko wójta zgłosiło pięć komitetów: KWW ZGODA (kandydat Mariusz Chyłek), KWW WSPÓLNE JUTRO (Wioletta Mechocka) oraz komitety imienne Agaty Trzop-Szczypiorskiej, Piotra Farugi i Henryka Tuszyńskiego.

Frekwencja w niedzielnych wyborach wyniosła 42,6%. Oddano łącznie 1795 głosów, w tym 5 nieważnych. Najwięcej wyborców oddało głos na kandydaturę Wioletty Mechockiej, która zdobyła 669 głosów. Niewiele mniej, bo 616 osób zagłosowało na Agatę Trzop-Szczypiorską. Obie kandydatki zostawiły konkurentów daleko w tyle: Mariusz Chyłek zdobył 296 głosów, pełniący obowiązki wójta Piotr Faruga otrzymał 159 głosów poparcia, zaś na Henryka Tuszyńskiego zagłosowało 50 osób.

O tym, która z kandydatek zasiądzie w fotelu wójta, zadecyduje druga tura, która odbędzie się za dwa tygodnie, 27 września.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Podaj swoje imię