Wójt Nadarzyna chory na COVID-19

0
992
Reklama

Wójt Dariusz Zwoliński jest zakażony koronawirusem. Wcześniej w związku ze złym samopoczuciem przebywał na izolacji, teraz otrzymał wyniki testu na obecność SARS-CoV-2.

O swoim stanie zdrowia Zwoliński poinformował mieszkańców za pośrednictwem mediów społecznościowych.

– W obecnej sytuacji pewnie było to tylko kwestią czasu. Dzisiaj w godzinach popołudniowych otrzymałem potwierdzenie dodatniego wyniku testu RT-PCR w kierunku na SARS-CoV-2. Od czwartku w związku z pogorszeniem zdrowia przebywałem na samoizolacji, a pod koniec tygodnia zdecydowałem się prywatnie zrobić test.

Poinformowałem sanepid, przekazałem im wszelkie niezbędne informacje, które posłużą do ustalenia wywiadu epidemiologicznego. W związku z tym, że zareagowałem wspomnianą samoizolacją natychmiast kiedy zauważyłem u siebie pierwsze niepokojące objawy myślę, że liczba osób skierowana na kwarantanne będzie niewielka. To już jednak zależy od decyzji sanepidu. Korzystając z okazji proszę nie lekceważcie tej choroby. Obecnie czuję się nieźle. Nie wymagałem hospitalizacji. Nie miałem problemów z oddychaniem. Nie miałem nawet szczególnie wysokiej temperatury (max. 38,5). Jednak w piątek i w sobotę doznałem bóli kostno-stawowo-mięśniowych jakich do tej pory nie doświadczyłem. To było jak otwarcie przysłowiowej „Puszki Pandory” ze wszystkimi możliwymi stanami zapalnymi, wszystkich możliwych części ciała. Od zębów po paznokcie. Praktycznie nie bolały mnie tylko włosy, ale to akurat u mnie niedziwne.

Zawsze wydawało mi się, że mam wysoki próg odporności na ból. Zdarzało mi się podczas borowania bez znieczulenia zdrzemnąć na fotelu dentystycznym. Dziś tą tezę muszę zweryfikować, a i tak wygląda, że będę miał sporo szczęścia. Co najważniejsze Urząd Gminy będzie pracował normalnie, wdrożone wcześniej procedury bezpieczeństwa pozwalają na normalne oraz zdalne funkcjonowanie wszystkich referatów i jednostek organizacyjnych! Dużo zdrowia i rozsądku Nam wszystkim w tych trudnych czasach życzę – pisze wójt Nadarzyna.

Reklama

Przypomnijmy, że Dariusz Zwoliński trafił na kwarantannę już w marcu po tym, jak wirusa wykryto u jego syna.

Do chwili obecnej w powiecie pruszkowskim odnotowano łącznie 948 przypadków. Liczba aktywnych przypadków to 392, z czego 366 pozostaje w izolacji domowej. Pozostałe osoby są hospitalizowane. Dotychczas zmarło 27 osób.

Czytaj również: Cała Polska w czerwonej strefie

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj