Wodociągowcy rozpoczęli wymianę wodomierzy

0
233
Reklama

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji zajmuje się wymianą wodomierzy na terenie Warszawy, gminy Michałowice, Pruszkowa i Piastowa. Przedsięwzięcie powinno zakończyć się w lipcu.

Regularny serwis urządzeń jest podstawą ich prawidłowego funkcjonowania. Dzięki temu unikniemy przykrych konsekwencji. Dlatego warto przestrzegać wszelkich terminów i pamiętać o kontrolach. W marcu Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji rozpoczęło wymianę wodomierzy w Pruszkowie, Piastowie i Michałowicach. Chodzi o odbiorców indywidualnych i instytucjonalnych.

Przedstawiciele firmy realizującej zadanie noszą kamizelki z jej nazwą, mają niezbędne uprawnienia do wykonania procedury oraz upoważnienia do wstępu na teren nieruchomości, na której będą wykonywać prace. Wizyta ekipy nie będzie wcześniej zapowiadana. – Wymiana wodomierzy nie wymaga wcześniejszego umówienia terminu, jednak, zgodnie z obowiązującym regulaminem dostarczania wody, pracownicy wykonawcy mają obowiązek powiadomić odbiorcę o chwilowym wyłączeniu dostawy wody przed przystąpieniem do wymiany. Podczas dokonywania wymiany wodomierza wymagana jest obecność osoby pełnoletniej – informują wodociągowcy.

Czytaj także: Rozmowy o pumptracku w Piastowie

Sytuacja związana ze stanem epidemii wymusza zastosowanie innych rozwiązań niż dotychczas. – W związku z wprowadzonym rozporządzeniem Ministra Zdrowia do odwołania na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej i ogłoszonym stanem epidemii w związku z zakażeniami wirusem SARS-CoV-2, protokoły i podpisy potwierdzające prawidłowość wykonania prac będą składane w formie elektronicznej (podpis należy złożyć na urządzeniu – tak jak przy odbiorze niektórych przesyłek poleconych). Osoba udostępniająca mieszkanie ma prawo również odmówić złożenia podpisu w formie elektronicznej, jednak nie stanowi to żadnych roszczeń wobec właściciela nieruchomości w przyszłości – podaje MPWiK.

Prace związane z wymianą wodomierzy powinny zakończyć się do 25 lipca br. Wodociągowcy przepraszają użytkowników za wystąpienie wszelkich niedogodności.

Reklama
Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj