Wodny plac zabaw

0
176

Atrakcja dla najmłodszych. W Parku Potulickich w Pruszkowie ma powstać wodny plac zabaw.

W okresie letnim chętnie korzystamy z licznych form rozrywki. Lubimy odpoczywać nad wodą. Powodzeniem cieszą się kajaki, z których można korzystać w Pruszkowie. Chętnie wyjeżdżamy nad morze czy jezioro. Zainteresowaniem cieszą się również kurtyny wodne. Jednym słowem – wszystko, co pozwala się ochłodzić, jest dobre. Z myślą o dzieciach powstają wodne place zabaw. Taki teren dostępny jest m.in. w Grodzisku Mazowieckim.

Wodny plac zabaw ma również powstać w Pruszkowie. Władze miasta chcą go zlokalizować w pobliżu studni oligoceńskiej w Parku Potulickich. – Właśnie wydaliśmy decyzję ustalającą cel publiczny tego przedsięwzięcia. Kolejny etap to uzyskanie pozwolenia na budowę, które wydawać będzie starosta pruszkowski – przedstawia Konrad Sipiera, zastępca prezydenta Pruszkowa.

Na mapie Pruszkowa pojawi się zatem ciekawe miejsce. Z pewnością latem mieszkańcy chętnie będą odwiedzać wodny plac zabaw. Jak zapewniają władze miasta, wykonanie inwestycji możliwe jest w przyszłym roku. – Magiczne miejsce, łączące przestrzeń dla najmłodszych i starszych. W upalne dni szaleństwo dla dzieci, a wieczorami miejsce do wypoczynku przy wodzie i pięknym oświetleniu – prezentuje Konrad Sipiera.

Wodny plac zabaw zostanie wyposażony m.in. w zabawkę w formie czterech łuków tworzących kurtyny wodne, wyrzutnie, dysze dające efekt pionowego strumienia wodnego. Na terenie mają znaleźć się również inne atrakcje. Zaplanowano dwa dodatkowe place zabaw z różnymi zabawkami. Wśród nich znajdą się m.in. huśtawki, trampoliny, ścianki wspinaczkowe czy miasteczko linowe.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj