Woda w szklanych butelkach w Carrefourze

0
173
Reklama

Carrefour zaczyna sprzedawać wodę w szklanych, litrowych butelkach. Butelki oraz skrzynki do ich transportu są objęte systemem kaucyjnym.

Przy pierwszym zakupie każdy klient będzie musiał wnieść opłatę za butelki i skrzynkę, a przy zakupach wymienia je na pełne opakowania bez jakichkolwiek dodatkowych kosztów.

W ten sposób Carrefour ma zachęcić swoich klientów do postaw proekologicznych. Francuska spółka (Carrefour Polska) jest pierwszą na rynku, która wprowadziła do swojej oferty wodę gazowaną z szklanych butelkach.

– Zachęcamy Polaków do aktywnego ograniczania ilości generowanych odpadów szklanych oraz rozwoju systemu kaucyjnego opakowań zwrotnych, jednocześnie dostarczając im konkretne rozwiązania – podkreśla Marek Lipka Dyrektor Handlowy i członek Zarządu Carrefour Polska.

Plastik na inny materiał

Zdjęcie: pexels.com

Od dawna wiele światowych koncernów walczy z plastikiem. Niektóre markety kończą z foliowymi opakowaniami zamieniając je na wielokrotnego użytku lub papierowe. Z fast-foodów znikają plastikowe słomki do napojów, a w ich miejsce pojawiają się nowe, wykonane z papieru lub metalu.

Reklama

Według danych Deloitte (międzynarodowa sieć spółek handlowych świadczących usługi doradcze oraz audytorskie) obecnie jedynie 10 europejskich krajów ma uregulowanych prawnie system kaucyjny. Z tego systemu ma korzystać nieco ponad 130 mln mieszkańców. W Polsce nadal brakuje ścisłego uregulowania kwestii opakowań kaucyjnych. Dyrektywy KE wyznaczają jednak ambitne cele do osiągnięcia w najbliższych kilku latach w zakresie odzysku surowców.

Jak podaje raport Ministerstwa Środowiska z listopada 2019 roku, zaledwie 25 proc. Polaków zwraca uwagę przy zakupach na to, czy dana butelka nadaje się do zwrotu.

Czytaj również: 20 000 zł za pomoc w ujęciu Jacka Jaworka

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj