reklama
Strona główna Aktualności Akt. Michałowice Wnioski do budżetu obywatelskiego przeszły ocenę formalną

Wnioski do budżetu obywatelskiego przeszły ocenę formalną

0
budżet obywatelski, monitoring, boisko, karta życia, książkomat, warsztaty bębniarskie, boisko do siatkówki plażowej, modernizacja górki, przejście dla pieszych, gmina Michałowice, Przegląd Regionalny

Wnioski do budżetu obywatelskiego gminy Michałowice przeszły ocenę formalną. Łącznie złożono 26 projektów, wszystkie zweryfikowano pozytywnie.

Start pierwszej edycji budżetu obywatelskiego w gminie Michałowice nastąpił 26 kwietnia. Mieszkańcy bez względu na wiek mogli zgłaszać swoje pomysły, które następnie zostały poddane weryfikacji formalnej. Łącznie złożono 26 projektów, wszystkie otrzymały wynik pozytywny. Teraz czas na kolejny etap, czyli ocenę merytoryczno-prawną.

Różne obszary projektów w budżecie obywatelskim

Przyjrzyjmy się zgłoszonym projektom. Jednym z obszarów, na które zwrócili uwagę mieszkańcy jest rozbudowa monitoringu. Działania te dotyczą następujących lokalizacji: ul. Parkowa w Michałowicach-Wsi, ul. Kasztanowa w Michałowicach-Wsi, skrzyżowanie ul. Sokołowskiej i ul. Rodzinnej w Sokołowie, skrzyżowanie ul. Sąsiedzkiej i ul. Rodzinnej w Sokołowie. W zakresie bezpieczeństwa w ruchu pieszym pojawiła się kwestia wyznaczenia pasów przez ul. Wiejską z ul. Działkową w Regułach. Zgłoszono również propozycję progów spowalniających w ciągu ulic Ireny i Podhalańskiej w Komorowie.

Nie zabrakło pomysłów dotyczących infrastruktury rekreacyjnej. „Spotkajmy się przy fontannie” to projekt budowy skweru przy Alei Marii Dąbrowskiej w Komorowie. Przy zalewie w Komorowie-Wsi miałby pojawić się bulodrom. Z kolei w Opaczy Małej projektodawca zgłosił utworzenie boiska do piłki nożnej. Coś dla lubiących siatkówkę plażową. Wśród zgłoszonych projektów jest propozycja boiska do plażówki u zbiegu ul. Raszyńskiej i ul. Księdza Jerzego Popiełuszki w Michałowicach.

Czytaj także: Michałowice ruszają z budżetem obywatelskim

Kolejny projekt to „Z myślą o zdrowiu”, czyli tężnia w parku w Regułach. Następny pomysł dotyczy zagospodarowania przestrzeni rekreacyjnej nad stawami w Michałowicach. Być może w Granicy powstanie siłownia plenerowa z elementami do workoutu bądź leśny plac zabaw. Z kolei w Michałowicach mieszkańcy będą głosować nad górką zjazdową dla rowerów, a także sanek. Miałaby ona powstać obok zbiornika retencyjnego.

Pojawiły się również projekty dotyczące kultury. Książkomat przy budynku biblioteki w Michałowicach czy też warsztaty śpiewu w Komorowie. Kolejny projekt dotyczy comiesięcznych koncertów muzyki poważnej – „Michałowickie wieczory muzyczne”.

Co jeszcze?

Budżet obywatelski to szansa dla mieszkańców na realizację potrzeb i zmianę przestrzeni publicznej. Z myślą o psach miałby powstać psi wybieg. Proponowana lokalizacja to teren za szkołą w Granicy. Z kolei w Michałowicach pojawiła się idea placu zabaw dla czworonogów. Kolejny projekt dotyczy wygodnego pojemnika na elektrośmieci na osiedlu Michałowice. Zgłoszono również modernizację górki przy przedszkolu w Michałowicach. Na osiedlu Komorów proponowana jest Karta Życia dla seniorów.

Coś dla trzmieli i pszczół – to następna z propozycji zgłoszonych w budżecie obywatelskim. Chodzi o zagospodarowanie terenu w postaci pasa zieleni na terenie Placu Paderewskiego w Komorowie. Jeden z projektów dotyczy warsztatów bębniarskich w Komorowie. Pojawiła się również propozycja nauki języka włoskiego w szkole bądź bibliotece w Komorowie.

Czas na kolejną ocenę

Mieszkańcy dokonają wyboru, ale muszę jeszcze poczekać na finał. – Szczegóły tych projektów przedstawimy po ich ocenie merytoryczno-prawnej. Także po niej ogłosimy (do 25 sierpnia), które z nich zostaną poddane glosowaniu – informuje Urząd Gminy Michałowice.

 

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Exit mobile version