Włodarze i radni zaprzysiężeni

0
563
Reklama

Po wyborach samorządowych przyszedł czas na złożenie ślubowania przez włodarzy i radnych. Podczas pierwszych sesji poznaliśmy również przewodniczących oraz prezydium rad w poszczególnych gminach.

Po 20 latach z funkcji prezydenta Pruszkowa ustąpił Jan Starzyński. Podczas pierwszej sesji nowej rady były włodarz mógł liczyć na wiele ciepłych słów i gromkie brawa. Następnie w sali konferencyjnej Spółdzielczego Domu Kultury przy ul. Hubala 5 przysięgę złożyli radni, a po nich nowy prezydent – Paweł Makuch.

Na stanowisko przewodniczącego rady miejskiej wysunięte zostały dwie kandydatury – Elizy Kurzeli oraz Krzysztofa Biskupskiego. Kurzela jednak nie wyraziła zgody na nominację. Przewodniczącym rady został, tak jak w poprzedniej kadencji, Biskupski. Wiceprzewodniczącymi będą Eliza Kurzela i Piotr Bąk.

Do zmiany włodarza doszło również w Michałowicach. Krzysztofa Grabkę zastąpiła Małgorzata Pachecka, która została zaprzysiężona 22 listopada. Przewodniczącą rady gminy Michałowice została Beata Rycerska, a jej zastępcami Edward Kozłowski i Maciej Polarczyk.

Reklama
Reklama