Włączą się w dzieło pomocy

0
180
Reklama

31 stycznia odbędzie się 29. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W naszym regionie trwają przygotowania w sztabach. Każdy może włączyć się w dzieło pomocy.

W tym roku WOŚP zbiera środki na zakup nowoczesnych urządzeń medycznych dla oddziałów laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Ponad 1300 sztabów w Polsce i na całym świecie, tysiące wolontariuszy i ludzi dobrych serc. Tak wygląda Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Choć żyjemy w czasach pandemii koronawirusa, jesteśmy chętni nieść wsparcie. Mimo trudnych warunków, WOŚP zagra po raz 29.

W dzieło pomocy włącza się miasto Pruszków, które założyło eSkarbonkę. Każdy może dokonać wpłaty bez wychodzenia z domu. Zbiórka trwa do północy 1 lutego. Z WOŚP grać będą również pruszkowskie placówki oświatowe; eSkarbonkę uruchomiły Przedszkole Miejskie nr 9, Szkoła Podstawowa nr 9, Przedszkole Miejskie nr 3, Szkoła Podstawowa nr 8. Aktywnie działać będzie Szkoła Podstawowa nr 2. W placówce zorganizowany sztab WOŚP, zaplanowano licytacje online, z kolei na boisku szkolnym pojawią się zabytkowe samochody i motory. Na terenie miasta będzie kwestowało 55 wolontariuszy. Przedszkole nr 10 nagrało z udziałem dzieci film zachęcający do wsparcia WOŚP. W wielu placówkach pojawiły się również puszki stacjonarne.

Czytaj także: 48 milionów złotych na tegoroczne inwestycje powiatowe

Sporo licytacji przygotował Sztab WOŚP Hufiec Piastów. W mieście szykuje się również wiele atrakcji. Wydarzenie rozpocznie się 31 stycznia o godz. 10.00, ostatnia atrakcja została zaplanowana na 16.00. W programie m.in. zumba, warsztaty szycia na maszynie, planszówki, zabawy językowe z Kliniką Języka, wywiad z finalistką Miss Polonia Weroniką Domagalską czy pokaz iluzji.

Nadarzyński Ośrodek Kultury uruchomił eSkarbonkę. Zbiórka będzie prowadzona w punktach stacjonarnych, a także 31 stycznia na stacjach benzynowych i pod kościołami na terenie gminy. Zaplanowano licytacje online i koncert Orkiestry OSP Nadarzyn oraz zespołu NOK Pęd Band.

Reklama

Mieszkańcy gminy Michałowice mogą wpłacić środki przez prowadzone eSkarbonki. Jedną z nich założył Zespół Szkół Ogólnokształcących im. M. Dąbrowskiej w Komorowie.

 

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj