WKD modyfikuje ulgę dla seniorów

0
236

Od 8 października Warszawskie Koleje Dojazdowe wprowadziły istotną dla seniorów modyfikację zasad korzystania z przysługującej im ulgi na przejazdy.

Zgodnie z dotychczas obowiązującym regulaminem, seniorzy mogli skorzystać z 50% zniżki na przejazdy pociągami WKD wyłącznie w dni robocze i dopiero od godziny 9.00, oraz przez całą dobę w soboty, niedziele oraz święta. Takie rozwiązanie miało na celu uniknięcie znacznego obciążenia pociągów w godzinach dojazdu do pracy pasażerów aktywnych zawodowo. Od poniedziałku 8 października zarząd Warszawskich Kolei Dojazdowych zniósł to ograniczenie. Dzięki tej decyzji seniorzy mogą korzystać z przysługującej im zniżki bez ograniczeń czasowych.

– Obserwując bieżącą sytuację na rynku pracy, spółka zauważa coraz większą aktywność zawodową seniorów. Mając to na uwadze, a także wychodząc naprzeciw oczekiwaniom podróżnych, postanowiliśmy znieść ograniczenie czasowe obowiązujące dotychczas w ofercie. Liczymy, że dzięki tej zmianie uda się pozyskać nowych pasażerów, którzy dotychczas podróżowali innymi środkami transportu. Aktywni zawodowo emeryci w drodze do pracy, zamiast korzystać z dotychczasowych środków komunikacji, nierzadko własnych samochodów, zachęceni nowym rozwiązaniem będą mogli przesiąść się do pociągu WKD, zakupując bilet z ulgą 50% – podkreśla Michał Panfil, Prezes Zarządu Warszawskiej Kolei Dojazdowej.

Przypominamy, że oferta „Przejazdy dla seniorów” skierowana jest do osób które ukończyły 60 lat i podczas przejazdu posiadają przy sobie dokument potwierdzający wiek. Pasażerowie w wieku 60+ mają prawo do zakupu z przysługującą im zniżką zarówno biletów na przejazd jednorazowy jak i biletów okresowych.

Zmiana warunków przejazdu seniorów nie będzie wiązała się z żadnymi zmianami w systemie sprzedaży biletów w kasach biletowych oraz automatach biletowych.