Wjazd do Piastowa od ul. Fiołkowej zablokowany dla tirów

0
279
Reklama

Krok w stronę ograniczenia ruchu samochodów ciężarowych w Piastowie. Wjazd od ul. Fiołkowej został zablokowany dla tirów.

Na naszych łamach niejednokrotnie poruszaliśmy temat przebudowy skrzyżowania Lisa-Kuli. Duże natężenie ruchu samochodów ciężarowych budziło niepokój mieszkańców. Hałas i zagrożenie bezpieczeństwa sprawiły, że miasto podjęło działania. Odbyły się konsultacje społeczne, rozmowy samorządu ze spółką prowadzącą działalność, ale efektu długo nie było widać.

Ostatnio jednak sprawa poszła do przodu. Piastowscy radni przyjęli uchwałę upoważniającą burmistrza do zawarcia porozumienia o współpracy z inwestorem. Spółka na swój koszt dokona przebudowy ul. L. Lisa-Kuli i drogi wewnętrznej (łączącej się z ul. Fiołkową w Ożarowie). Porozumienie zawarto w lutym, trwają prace projektowe.

Tymczasem ruch tirów został ograniczony. – Od piątku 9 kwietnia wjazd do Piastowa od ul. Fiołkowej jest zamknięty dla ciężkich samochodów. Betonowe zapory stanęły na ul. Fiołkowej na wniosek Urzędu Miejskiego w Piastowie, który zlecił przygotowanie organizacji ruchu zaaprobowane następnie przez Burmistrza  Ożarowa Mazowieckiego – informuje piastowski magistrat.

Zakończona przebudowa ul. Okrzei

Miasto zakończyło inwestycję związaną z przebudową ul. Stefana Okrzei. Działania objęły wykonanie nawierzchni jezdni z kostki brukowej. Wzdłuż ulicy powstał chodnik, przebudowano zjazdy.

Reklama

Warto wspomnieć, że zmieniono organizację ruchu. Z uwagi na złą widoczność na skrzyżowaniu z ul. Piłsudskiego i L. Lisa-Kuli, ul. Okrzei została zakończona placem do zawracania. Koszt całego przedsięwzięcia to blisko 350 tysięcy złotych.

Czytaj także: Rewitalizacja terenów rekreacyjno-sportowych

 

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj