Wirus nie zamknął ogrodów

0
168

Sytuacja epidemiczna spowodowała, że organizacja Festiwalu Otwarte Ogrody przez chwilę stała pod znakiem zapytania. Mamy jednak dobre informacje.

Koronawirus zamroził wiele atrakcji kulturalnych. Kina, teatry czy sale koncertowe zamarły w bezruchu na kilka miesięcy. Wiosną pojawiło się ryzyko, że w tym roku nie uda się również zorganizować Otwartych Ogrodów. Ostatecznie organizatorzy zdecydowali się przenieść imprezę na wrzesień.

Tegoroczny Festiwal Otwarte Ogrody odbędzie się 4-6 września w Milanówku i 11-13 września w Podkowie Leśnej. Milanowskie wydarzenia otworzy koncert Ani Rusowicz, który odbędzie się w piątek w partnerującej festiwalowi restauracji Blueberry Duck. W kolejnych dniach gospodarze będą zapraszać gości do swoich ogrodów. Zwieńczeniem będzie pokaz filmu niemego „Cud nad Wisłą” z 1921 r. Seansowi będzie towarzyszyć autorska muzyka Marcina Pukaluka. Film zostanie wyświetlony w niedzielę o 20.00 na placu za pomnikiem Bohaterów przy ul. Kościuszki.

W Podkowie Leśnej festiwal zainauguruje spotkanie poświęcone rodzinie Dzikiewiczów, które odbędzie się 11 września o 17.30. Tegoroczna edycja FOO w Podkowie będzie nawiązywać do 95. rocznicy powstania miasta. Czekają nas m.in. wystawy, spacery, prezentacje podkowiańskich tradycji kulinarnych czy spektakle. Na finał zaplanowano koncert Warszawskiego Kwartetu Jazzowego, połączony z tradycyjną potańcówką na dechach pałacyku Kasyno. Koncert i tańce odbędą się w niedzielę 13 września w godz. 18.00-21.00.

Wcześniej, bo już w najbliższy weekend, festiwal zagości w ogrodach Zalesia Dolnego pod Piasecznem. Tu 29 sierpnia wystąpi podkowiańska Nieformalna Grupa Teatralna Między Słowami z fredrowską jednoaktówką „Zrzędność i przekora”. W niedzielę z kolei uczestnicy wydarzenia będą mieli okazję zapoznać się z sylwetką i twórczością wybitnego rzeźbiarza i ilustratora Józefa Wilkonia.

To już XV edycja Festiwalu Otwarte Ogrody.

Czytaj również: Radosne Piątki wróciły do Pruszkowa

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Podaj swoje imię