Wielkie sadzenie drzew

0
160
Reklama

Grodzisk zamierza posadzić 225 drzew na terenie gminy. Pierwsze prace już się rozpoczęły. Jak tłumaczy magistrat, każde drzewo zostanie oznaczone tabliczką informacyjną z nazwą gatunkową, rokiem posadzenia oraz informacją kto wykonał nasadzenie.

Lipa srebrzysta, jesion wyniosły, tulipanowiec amerykański, czy grab pospolity – to tylko niektóre z gatunków drzew do nasadzenia w gminie Grodzisk Mazowiecki. Łącznie wybranych zostało dziesięć gatunków drzew odpornych na warunki miejskie.

– Każde drzewo zostanie otagowane tabliczką informacyjną z nazwą gatunkową drzewa w języku polskim i łacińskim, rokiem posadzenia oraz informacją kto wykonał nasadzenia. Planowanymi gatunkami drzew do nasadzenia są między innymi: lipa srebrzysta, jesion wyniosły, klon jawor, lipa szerokolistna, tulipanowiec amerykański, grab pospolity, platan klonolistny, klon czerwony, brzoza, surmia bignoniowa – wyjaśnia grodziski ratusz. Pierwsze nowe drzewa pojawiły się już w Chlebni, Szczęsnym, Książenicach, Janinowie, Parku Stawy Walczewskiego oraz przy ulicach Chrzanowskiej, Bałtyckiej, Kopernika, Bairda, Radońskiej, 3 Maja i Kościuszki, a także w łączniku pomiędzy ul. Daleką i ul. Chełmońskiego. Na pozostałe trzeba jeszcze trochę poczekać. Ponadto, zgodnie z informacją przekazaną przez magistrat, Zakład Gospodarki Komunalnej rozpoczął także nasadzenia blisko 11 tysięcy roślin jednorocznych. – Na skrzyżowaniach ulic i skwerach zakwitnie aż 6 tysięcy roślin cebulowych gatunku tulipan i czosnek – czytamy w komunikacie urzędników. To nie wszystko. – Dodatkowo na zlecenie burmistrza, przesadzono kolidujące z przebudową ul. Marylskiego drzewa na ul. Olszową – wyjaśnia grodziski urząd miasta.

Czytaj także: Motocykle na start

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj