Wielki triumf Bogorii

0
225

Bogoria Grodzisk Mazowiecki sprawiła ogromną niespodziankę. W 2. kolejce Ligi Mistrzów w tenisie stołowym zespół Tomasza Redzimskiego rozłożył na łopatki FC Saarbrucken TT 3:0.

Takiego scenariusza nie spodziewali się najwięksi optymiści. Wiadomo było, że grodziszczanie podejmą walkę z drużyną z Niemiec. Wygrana w hali przy ul. Westfala jest ogromnym sukcesem Bogorii.

Spotkanie otworzył Panagiotis Gionis. Grek zaprezentował się pewnie w starciu z Darko Jorgiciem, który był lepszy od zawodnika Bogorii jedynie w drugim secie. Gionis wygrał całe spotkanie 3:1, a po nim do stołu wyszedł Marek Badowski. Polak miał niezwykle trudnego rywala w postaci pięciokrotnego mistrza Europy Patricka Franziski. Spotkanie lepiej zaczął zawodnik Saarbrucken, który pierwszą partię wygrał do 7. Badowski nie zamierzał ustępować i zawzięcie walczył o swoje. Polak prowadził 2:1, jednak Franziska doprowadził do tie-breaka. W piątej partii rządził zawodnik Bogorii, który postawił Saarbrucken pod ścianą i sprawił wielką niespodziankę.

Dzieła dopełnił Pavel Sirucek. Pierwszy set starcia z Cheng-Ting Liao był zacięty, jednak zakończył się po myśli rywala – 9:11. W kolejnym lepszy okazał się Czech – 11:4. Dwie następne partie również dla Sirucka, który prezentował się pewnie i przypieczętował wygraną Bogorii.

Radość w ekipie z Grodziska, która wygrała drugie spotkanie w Lidze Mistrzów i jest liderem grupy C. Kolejny mecz Bogoria zagra 30 listopada u siebie z Roskilde Bordtennis BTK61.

Po emocjach związanych z Ligą Mistrzów, grodziszczan czekała rywalizacja na krajowym podwórku. W 4. kolejce LOTTO Superligi Bogoria pewnie pokonała KS Dekorglass Działdowo 3:0.