Wielki finał projektu „Moda na recykling”

0
91
Reklama

Gala finałowa projektu edukacyjno-ekologicznego „Moda na recykling”, w który zaangażowali się uczniowie pruszkowskich szkół. Dzieci mogły podziwiać stroje stworzone przez projektantkę Annę Kubisz.

Każdy z nas może przyczynić się do poprawy jakości środowiska. Projekt „Moda na recykling” pozwolił poznać uczniom pruszkowskich słów zasady segregacji, zachowań proekologicznych oraz zgłębić temat recyklingu. Podczas warsztatów z Anną Kubisz dzieci zebrane w Szkole Podstawowej nr 10 wykonały marynarkę z płytami kompaktowymi oraz gorset z kabli od serwerów. Działo się to jednak dobrych kilka miesięcy temu, a projekt osiągnął linię mety.

Pruszkowskie placówki włączyły się w akcję, więc uczniów nie mogło zabraknąć podczas gali finałowej. Ta odbyła się w Kinie Elektronik w Warszawie. Na finałową galę pojechały czteroosobowe grupy z każdej pruszkowskiej szkoły pod opieką nauczyciela oraz naczelnik wydziału edukacji Marzanna Geisler. Warto dodać, że miasto otrzymało dyplom eko-partnera projektu. – W czasie zajęć uczestnicy pracowali kreatywnie, ale także dowiedzieli się, że nie należy wyrzucać elektroodpadów i zużytych baterii do śmietników – informuje Urząd Miasta Pruszkowa.

Stylizacje wykonane z elektrośmieci wywołały furorę, zaciekawienie, a zarazem były dowodem na to, że dla wielu rzeczy można znaleźć ponowne zastosowanie. Projektantka Anna Kubisz podczas realizacji projektu mogła liczyć na pomoc uczniów z Pruszkowa, Konstancina-Jeziorny, Kazimierza Dolnego, Pabianic czy Lidzbarka. Na gali finałowej wystąpiły gwiazdy, m.in. Paulina Sykut-Jeżyna, Katarzyna Cichopek, Ida Nowakowska, Anna Zejdler, Anna Powierza czy Tamara Gonzalez-Perea.

Czytaj również: Bieg Pobiegasz-polubisz Pruszków

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj