Wielki Elektronik eksperymentuje w Centrum Janki

0
72

Galeria zaprasza na cykl bezpłatnych warsztatów edukacyjnych online

Co zrobić, by przekonać się, że nauka wcale nie jest nudna? Wystarczy wejść na fanpage Centrum Janki na Facebooku i wziąć udział w interaktywnych warsztatach chemicznych z bohaterami Akademii pana Kleksa – bezpłatnie i bez żadnej rejestracji!

Centrum Janki zadbało o to, by rodziny, które spędzają teraz bezpiecznie czas w domu, mogły go zaplanować w ciekawy sposób. Co tydzień, w ramach nowego cyklu Przestrzeń dzieci na profilu centrum, na dzieciaki wraz z rodzicami czekać będą naukowe warsztaty z doskonale znanymi postaciami z książki Jana Brzechwy. Wyjątkowe lekcje zostaną przeprowadzone przez animatorów z Centrum Kulturalno-Edukacyjnego Bajka Pana Kleksa, które jest pomysłodawcą innowacyjnego projektu interdyscyplinarnego opartego na kreatywnym nauczaniu.

Podczas kolejnych warsztatów najmłodsi dowiedzą się, jaką rolę odgrywa w organizmie człowieka witamina C. Uczestnicy będą też mogli na żywo sprawdzić, gdzie jest jej najwięcej – czy faktycznie w owocowych sokach, a może bezpośrednio w owocach.

W interaktywnych warsztatach może wziąć udział każdy. Ci, którzy przygotują w domu odpowiednie składniki, będą też mogli równocześnie z Wielkim Elektronikiem wykonywać swoje eksperymenty. Do wspólnej zabawy potrzebne są: szklanka z wodą, buteleczka jodyny, witamina C (najlepiej w tabletkach musujących), 4 kubeczki plastikowe lub szklane (ważne, by były przezroczyste), biały talerzyk (plastikowy, porcelanowy, nie papierowy), folia aluminiowa do osłonięcia stolika, ręcznik papierowy, 1 cytryna lub pomarańcza, 1 mały sok owocowy.

Zajęcia odbędą się w czwartek, 19 listopada, na fanpage’u Centrum Janki w godz. 17.00 – 18.00. Transmisja online będzie dostępna bezpłatnie, nie wymaga też żadnej rejestracji.

Czytaj także: Samorządy w czołuwce rankingu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj