Wianki nieco skromniej

0
431
Reklama

Grodziskie Wianki to już stały element kulturalnego kalendarza miasta. W tym roku jednak na Stawach Walczewskiego powitamy lato w nieco innej niż zwykle oprawie.

Kultura jest jednym z tych elementów naszego życia, które w ostatnich miesiącach ucierpiały najmocniej. Pandemia i związane z nią obostrzenia wykreśliły z kalendarza niemal wszystkie imprezy zaplanowane na sezon wiosenno-letni. Wiele wskazuje na to, że również kulturalna jesień będzie skromna. Wynika to nie tylko z zakazu zgromadzeń, ale również ze względów finansowych. Brak możliwości organizacji wydarzeń, które dawałyby jakiś dochód, mocno uderzył organizatorów po kieszeni.

Wszystkie te trudności nie zniechęciły jednak Centrum Kultury do organizacji tradycyjnych już Grodziskich Wianków. W sobotę 27 czerwca powitamy lato na Stawach Walczewskiego. Jednak tegoroczna impreza będzie skromniejsza, niż w latach poprzednich. Zdecydowano się zrezygnować z występu ogólnopolskiej gwiazdy i zaprosić na scenę lokalnych wykonawców.

Zabawa rozpocznie się o godz. 16.00. Na początek organizatorzy zaplanowali integracyjne warsztaty plastyczne. Po nich, o godz. 17.00, wystąpi grodziska młodzież z pokazem street workout. O 18.15 na scenie pojawi się Dziecięca Akademia Orkiestrowa, a po niej Grodziska Orkiestra Rozrywkowa. O 21.00 widzowie obejrzą spektakl sobótkowy, przygotowany przez grupę teatralną ze Strefy Aktywnego Seniora. Zwieńczeniem wieczoru będzie tradycyjne puszczanie wianków.

Reklama

Organizatorzy przypominają o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa i reżimu sanitarnego.

fot. mat. organizatora
Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj