Wi-fi i ładowarki na Stawach Walczewskiego

0
181
Reklama

Grodziski magistrat wciąż inwestuje w Stawy Walczewskiego. Wkrótce tereny wzbogacą się o kolejne elementy. Pojawi się m.in. internetowy hot spot.

Z roku na rok Stawy Walczewskiego pięknieją. Gmina stopniowo rewitalizuje tereny rekreacyjne, wzbogacając je o nowe elementy. Kolejne prace zaplanowano na najbliższe miesiące. Na początek zostanie wymieniona nawierzchnia ścieżek pieszo-rowerowych. Niedawno wyłoniono wykonawcę, który zajmie się realizacją tego zadania.

Do ogłoszonego w kwietniu przetargu stanęły dwie firmy: Sorted z Piaseczna i Instal-Nika z Warszawy. Obie oferty mieściły się w założonym przez urzędników budżecie, jednak propozycja stołecznej firmy była o 40 tys. zł tańsza i to na nią padł wybór. Wykonawca będzie miał za zadanie m.in. demontaż górnej warstwy nawierzchni tłuczniowej na powierzchni 2000 m2, wywiezienie odpadu na legalne składowisko oraz budowę nawierzchni ciągów pieszych i pieszo-rowerowych. Usługa została wyceniona na 177 tys. zł, a termin jej wykonania to 30 dni od momentu podpisania umowy.

Czytaj także: Metamorfoza Stawów Walczewskiego

To jednak nie koniec zmian, jakie w najbliższym czasie zajdą na „Walcu”. Właśnie ogłoszono bowiem kolejny przetarg, tym razem na montaż małej architektury. Konkretnie chodzi o obudowanie istniejących wiat ściankami z laminatu. Dodatkowo w każdej z nich pojawi się dodatkowe wyposażenie.

W pierwszej z wiat pojawią się rowery stacjonarne z ładowarką indukcyjną i kablami ładującymi. Użytkownicy będą mogli tu naładować telefon czy tablet, wytwarzając prąd siłą własnych mięśni – im dłużej będziemy pedałować, tym więcej energii wyprodukujemy. Druga wiata zostanie wyposażona w gniazdka elektryczne, ukryte w puszce podłogowej floorbox. Gniazdka K45 i USB pojawią się również w trzeciej wiacie. Zostaną wbudowane w ławki w stylu skandynawskim (schodkowe). Tu ma powstać również hot spot sieci wifi, dzięki której będziemy mogli skorzystać z ogólnodostępnego Internetu.

Reklama

Wszystkie trzy wiaty zostaną objęte siecią monitoringu.

Oferty w przetargu można było składać do środy. Wkrótce powinniśmy poznać wykonawcę, który na realizację zadania będzie miał 30 dni od podpisania umowy.

Czytaj także: Na ratunek jeżom

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj