Warsztaty z dostępności

0
179
Reklama

Urzędnicy ze Starostwa Powiatowego w Pruszkowie mieli okazję uczestniczyć w warsztatach w zakresie zapewnienia dostępności infrastruktury i usług dla osób z niepełnosprawnościami.

W przestrzeni publicznej zdarzają się niedociągnięcia. Dziura w nawierzchni jezdni, niedziałające oświetlenie czy zapadnięty chodnik. Często denerwujemy się na takie sytuacje, bo utrudniają nam funkcjonowanie. Musimy mieć również na względzie potrzeby osób z niepełnosprawnościami. Z myślą o nich powstają miejsca do parkowania z niebieską kopertą, podjazdy do urzędów czy windy. Nie zawsze jednak przestrzeń publiczna dostosowana jest do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Dlatego tak ważną rolę odgrywa edukacja społeczna w tym zakresie.

Urzędnicy ze Starostwa Powiatowego w Pruszkowie wzięli udział w warsztatach z zakresu dostępności. Mieli okazję porozmawiać z przedstawicielami Fundacji Polska Bez Barier o istotnych zagadnieniach. Wśród nich znalazły się m.in. ustawa o dostępności, rola koordynatora i uniwersalne projektowanie.

Urzędnicy przekonali się z jakimi wyzwaniami zmagają się osoby z niepełnosprawnościami. Mogli usiąść na wózku inwalidzkim, przejść się z zasłoniętymi oczami i pokonać czekające na nie przeszkody. – Zapewnienie dostępności dla osób z niepełnosprawnością jest w naszym urzędzie bardzo istotne, w związku z tym konieczna jest również świadomość pracowników w tym zakresie – podkreśla starosta pruszkowski Krzysztof Rymuza. – Szkolenie miało formę warsztatową, tak więc na własnej skórze mogliśmy się przekonać z jakimi trudnościami boryka się część mieszkańców naszego powiatu – dodaje.

Czytaj również: Kamień węgielny pod budowę ośrodka

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj